TERAPIA UZALEŻNIENIA OD INTERNETU I TELEFONU

Sprawdź ofertę naszego Ośrodka Leczenia Uzależnień

Uzależnienie od internetu oraz telefonu

Jednym z najczęstszych uzależnień obecnych czasów jest… uzależnienie od internetu lub telefonu. Jest ono jednocześnie najczęściej lekceważonym nałogiem, mimo tego, iż tak naprawdę jest to takie samo uzależnienie, jak każde inne – np. alkoholizm, narkomania… Tak! Chociaż skutki tego uzależnienia nie są tak bardzo widoczne gołym okiem i nie przynoszą tak szybko krytycznego wpływu na zdrowie człowieka, po dłuższym czasie niesie ono za sobą równie niebezpieczne konsekwencje. Niezależnie od tego, czy przesadzamy z grami internetowymi, zakupami on-line, korzystaniem z portali społecznościowych, SMSowaniem, czatowaniem czy surfowaniem po stronach internetowych, kiedy zatracamy się tego typu czynnościach, należy traktować uzależnienie zawsze tak samo poważnie. W momencie, gdy czynności te przestają być naszą przyjemnością, na którą pozwalamy sobie po prostu od czasu do czasu, a stają się obsesją, której nie potrafimy kontrolować, potrzebna nam pomoc specjalistów.

Leczenie uzależnienia od internetu przebiega w naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień w niemal taki sam sposób, jak leczenie każdego innego uzależnienia. Naszym pacjentom oferujemy dopasowaną do ich potrzeb i oczekiwań terapię grupową oraz indywidualną, zajęcia z jogi i medytacji, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, terapię z udziałem zwierząt (Animal Assisted Therapy), ciekawe aktywności w czasie wolnym oraz możliwość korzystania z gorących źródeł Segestane, które wpływają na poprawę samopoczucia. Tak kompleksowy i wielopłaszczyznowy program terapii pozwala w dwa tygodnie rozpocząć nowe, pozbawione nałogów życie – to pierwszy i niezwykle ważny krok dla każdego pacjenta. Pomagamy zrozumieć przyczyny uzależnienia, emocje towarzyszące pacjentom, ich lęki, obawy i potrzeby. Uzależnionych wyposażamy w narzędzia, które pozwolą im utrzymać pozytywne efekty terapii po wyjściu z ośrodka, mimo tego, iż telefon i internet nie znikną z naszego życia.

Podczas naszej dwutygodniowej terapii leczenia uzależnienia od internetu i telefonu staramy się dobierać stosowane przez nas techniki do potrzeb i oczekiwań pacjentów. W toku terapii korzystamy z metod takich jak: behawioralno-poznawczy trening umiejętności rozwiązywania problemów, dialog motywujący oraz poznawanie emocji i sposobów radzenia sobie z nimi.

Uzależnienie od internetu lub telefonu – kiedy na terapię?

Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebne Ci leczenie uzależnienia od internetu lub telefonu, z pewnością warto skontaktować się ze specjalistą – jeśli tego typu myśli pojawiły się w Twojej głowy, prawdopodobnie nie zaistniały bez przyczyny. Umów się na wizytę u psychologa, który zdiagnozuje Twój problem, albo skontaktuj się z nami – nasi specjaliści z pewnością doradzą Ci, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Być może pomogą Ci także poniższe wskazówki – jeśli zgadzasz się z kilkoma z nich jednocześnie, warto rozważyć terapię leczenia uzależnień.

 • Czuję przymus/bardzo silne pragnienie spędzania czasu korzystając z internetu, ciągłego sprawdzania wiadomości, przeglądania mediów społecznościowych, grania w gry on-line, robienia zakupów w internecie lub korzystania z czatu.
 • Czuję bardzo silny lęk przed tym, że gdy nie będę korzystać z internetu przez jakiś czas, coś ważnego mnie ominie.
 • To dla mnie bardzo trudne, by po prostu wyłączyć przeglądarkę internetową czy odłożyć telefon na dłuższy czas.
 • Czuję się silnie zestresowany, gdy nie mam dostępu do internetu lub w moim telefonie nie ma zasięgu. Jeszcze gorzej czuję się, gdy wyjdę z domu bez telefonu (chociaż prawie nigdy nie zdarza mi się o nim zapomnieć).
 • Muszę spędzać w internecie lub korzystać z telefonu coraz więcej czasu, aby czuć się zaspokojonym/spokojniejszym.
 • Nie chcę przestać korzystać z internetu/telefonu nawet wtedy, gdy ewidentnie źle się przez to czuję, np. bolą mnie oczy, szyja czy choćby ręka.
 • Nie potrafię przestać korzystać z internetu/telefonu nawet wtedy, gdy ewidentnie jest to zabronione lub bardzo źle widziane, np. podczas zajęć na uczelni czy w szkole, podczas spotkań z rodziną lub przyjaciółmi, w kościele i w innych miejscach tego typu.
 • Moje zainteresowania skupiają się wokół internetu – nie mam innego hobby, które nie wiązałoby się z dostępem do telefonu lub internetu.
 • Moja rodzina i znajomi ciągle powtarzają, że zbyt często korzystam z internetu/telefonu.
 • Planuję swój czas wolny tak, by mieć stale dostęp do telefonu/internetu.
 • Moje relacje (przyjaźnie lub znajomości) toczą się głównie przez internet/telefon.

 

Oprócz tradycyjnej terapii grupowej i indywidualnej, w naszym ośrodku skorzystasz z:

joga, medytacja i ćwiczenia relaksacyjne podczas terapii leczenia uzależnień

Jogi, medytacji i ćwiczeń relaksacyjnych.

Podczas nich nauczysz się, jak odnaleźć wewnętrzny spokój, harmonię oraz zmniejszyć napięcia mięśniowe. Pracując ze swoim ciałem, nauczysz się kontrolować niepożądane odruchy sięgania po telefon czy inne urządzenia elektroniczne, zapanujesz nad swoim stresem i nauczysz się rozpoznawać swoje prawdziwe, wewnętrzne lęki, obawy i potrzeby. W zajęciach biorą udział wszyscy, niezależnie od stopnia zaawansowania, gdyż zajęcia są przystosowane do poziomu grupy, a ponadto nasi instruktorzy są cały czas do dyspozycji pacjentów.

terapia uzależnień zwiedzanie zakątków sycylii

Wycieczek w czasie wolnym oraz dodatkowych aktywności.

Wspólnie poszukamy substytutu uzależnienia – zajęć, które będą przynosiły radość, ciekawość i zaangażowanie. Pragniemy wyposażyć uzależnionych w narzędzia, które ułatwią im dalszą walkę po opuszczeniu ośrodka, np. w postaci nowego źródła radości, jak choćby nowe hobby. Przepiękne otoczenie ośrodka pozwala nam na organizację wielu wycieczek oraz aktywności różnego typu, które nie tylko angażują uczestników, ale także zbliżają ich do siebie i pozwalają dzielić się wspólnymi doświadczeniami, co pomaga w walce z nałogiem.

animal assisted therapy terapia leczenia uzależnień

Animal Assisted Therapy, czyli terapii z udziałem zwierząt.

Tego typu terapia to znakomity sposób na odnalezienie wewnętrznej harmonii, w atmosferze bezpieczeństwa, spokoju, empatii i całkowitego zrozumienia. Niezwykle emocjonalny, bardzo skuteczny sposób na poprawę samopoczucia pacjentów. Pomagamy przezwyciężyć lęki, zapanować nad stresem i zdystansować się do własnych problemów. Nasi pacjenci wskazują często tę część terapii jako nie tylko jedną z najprzyjemniejszych, ale również takich, które były punktem zwrotnym.

Dlaczego warto leczyć uzależnienie od internetu lub telefonu?

W dzisiejszych czasach, gdy internet i telefon są dla nas jednymi z najważniejszych narzędzi pracy czy nauki, a także kontaktów z bliskimi lub znajomymi, bardzo łatwo przegapić moment, gdy korzystanie z nich staje się uzależnieniem. Jesteśmy przyzwyczajani już od najmłodszych lat do ciągłego towarzystwa telefonu, komputera czy innych urządzeń tego typu, przez co trudno odróżnić nam zwyczajne korzystanie z nich od prawdziwego nałogu. Jeśli czujesz, że wpadłeś w uzależnienie od internetu lub telefonu, warto przeanalizować korzyści, jakie mogą płynąć z leczenia się pod okiem specjalistów. Co zyskujesz dzięki leczeniu?

 • Odzyskasz kontrolę nad własnym życiem.
 • Zaczniesz dostrzegać to, co dzieje się wokół Ciebie, będziesz czuć się bardziej “obecny” każdego dnia.
 • Nauczysz się kontrolować swoje emocje, a także pozbędziesz towarzyszącego Ci lęku i napięcia.
 • Staniesz się bardziej “sobą”.
 • Odzyskasz bardzo dużo czasu, który na co dzień poświęcałeś telefonowi lub internetowi.
 • Odbudujesz relacje z bliskimi i znajomymi.
 • Odnajdziesz spokój, harmonię i poczucie bezpieczeństwa.
 • Będziesz mógł odnaleźć radość w czynnościach, które przestały przynosić Ci szczęście – np. odnajdziesz nowe hobby.
 • Będziesz mógł skupić się na tym, na czym Ci zależy, np. nauce lub karierze, a dzięki większej koncentracji i samoświadomości, będzie Ci łatwiej osiągać sukcesy.
 • Poprawi się Twoje samopoczucie oraz zdrowie (pozbędziesz się złych skutków ciągłego korzystania z urządzeń).

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl