OŚRODEK DLA UZALEŻNIONYCH

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym charakteryzuje się dobry środek leczenia uzależnień? Sprawdź poniższe pytania dotyczące ośrodka oraz terapii

1. Jakiego rodzaju terapię oferuje ośrodek dla uzależnionych?

Prowadzona przez nas terapia uzależnień wykorzystuje wyłącznie najskuteczniejsze metody walki z nałogami, łącząc dobroczynne skutki klasycznej psychoterapii, a także pracy nad ciałem oraz sferą duchową, za pośrednictwem jogi oraz medytacji. Stosujemy również Animal Assisted Therapy, czyli terapię z udziałem zwierząt. Korzystamy z dobrodziejstw nauki, inspirując się najnowocześniejszymi technikami terapeutycznymi o wielokrotnie potwierdzonej skuteczności – wprowadzając m.in.: 
•    behawioralno-poznawczy trening umiejętności rozwiązywania problemów,
•    dialog motywujący,
•    poznawanie emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

Więcej o metodach terapii dowiesz się tutaj.

2. Jak długi jest okres leczenia w ośrodku dla uzależnionych?
Terapia podstawowa to 2 tygodnie. Istnieje możliwość przedłużenia o kolejne 2 tygodnie. Terapia podtrzymująca, nawrotowa to 1 tydzień.
3. Czy członkowie rodziny również mogą liczyć na wsparcie specjalistów z ośrodka?

Tak, oczywiście będą dostępne wideo rozmowy oraz rozmowy telefoniczne z terapeutami naszego ośrodka uzależnień alkoholowych i innych.

4. Co pacjent powinien zabrać ze sobą na terapię w ośrodku dla uzależnionych?

Wyjeżdżając do miejsca takiego jak ośrodek uzależnień alkoholowych i innych, pacjent powinien zabrać ze sobą na terapię: ubranie sportowe, środki higieniczne (szczoteczkę do zębów, pastę do zębów), ręcznik plażowy, strój kąpielowy, wygodne obuwie sportowe.

5. Czy można korzystać z telefonu komórkowego i opuszczać samodzielnie ośrodek w trakcie terapii?

Z telefonu komórkowego można korzystać o wyznaczonych godzinach. Za zgodą personelu istnieje możliwość opuszczenia ośrodka dla uzależnionych.

6. Chciałbym umieścić mojego bliskiego w ośrodku dla uzależnionych, jaka jest procedura przyjęcia i na czym polega leczenie odwykowe?

Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty u lekarza w Polsce współpracującego z naszym ośrodkiem, który ewentualnie przepisze potrzebne leki. W międzyczasie zajmiemy się organizacja dogodnego połączenia lotniczego. Leczenie odwykowe polega przede wszystkim na uświadomieniu osobie uzależnionej że jest chora na nieuleczalną, śmiertelną chorobę, której nie można wyleczyć ale można zahamować. Podczas terapii dajemy narzędzia, które pozwalają pacjentowi na skuteczne radzenie sobie w sytuacjach chęci spożycia alkoholu. Znajdujemy wspólnie z pacjentem jego/jej własne metody na radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Koncentrujemy się na zdrowej diecie i nawykach, znajdując dla pacjenta alternatywy zastępujące substancje uzależniające. Tym właśnie charakteryzuje się dobry ośrodek leczenia uzależnień.

7. Co w przypadku gdy pacjent będzie chciał przerwać leczenie?

Nie możemy zmusić pacjenta do kontynuowania leczenia. Jeśli jego wolą będzie przerwanie leczenia, to musimy jego decyzję uszanować, pozwalając mu opuścić Ośrodek dla Uzależnionych.

8. Jak przekonać uzależnionego do rozpoczęcia terapii?

Ważne jest, aby osoby uzależnionej do niczego nie zmuszać. Musi sama odczuć potrzebę zmiany. Pomocne jest porozmawianie z lokalną grupa aa, która ewentualnie może spróbować bezpośrednio porozmawiać z osobą uzależniona i zachęcić do terapii.

9. Czy organizowany jest odbiór z lotniska?
Tak z lotniska Palermo i Trapani odbieramy bezpośrednio. Z Catani organizujemy transport.
10. Czy cena terapii zawiera koszt przelotu z Polski na Sycylię?
Nie nie zawiera, koszt biletu to dodatkowo kilkaset złotych, pomagamy jednak znaleźć najbardziej dogodne połączenie lotnicze.
11. Czy palenie w ośrodku jest dozwolone?
Tak, w wyznaczonych miejscach.
12. Jak wygląda typowy dzień w ośrodku?

Zapraszamy do podstrony – ośrodek uzależnień.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬

Informacje

adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

zadzwoń do nas: +48 603 241 264
WhatsApp:
+48 603 241 264

e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl