OŚRODEK UZALEŻNIEŃ

Plan dnia ośrodka, cennik i dodatkowe aktywności

Terapia uzależnień – cennik i plan dnia

Dni z terapią

7:30 joga i medytacja

9:00 -10:00 śniadanie

10:00-14:00 zajęcia terapeutyczne

14:00-15:00 obiad

15:00-16:00 czas wolny

16:00-18:00 aktywność

18:00-19:00 joga i medytacja

19:00-20:00 kolacja

20:00-22:30 czas wolny

22:30 cisza nocna

Dni wycieczkowe

7:30-9:00 joga i medytacja

9:00-10:00 śniadanie

10:00-18:00 aktywność

18:00-19.00 joga i medytacja

19:00-20:00 kolacja

20:00-22:30 czas wolny

22:30 cisza nocna

Cennik

Terapia uzależnień trwająca:

4 tygodnie 8000 EUR

2 tygodnie – 4250 EUR  

Oferta Ośrodka Uzależnień zawiera:

– Transfery z lotniska w Palermo
– Pełne wyżywienie
– Terapię grupową i indywidualną
– Codzienną jogę i medytację
– Wycieczki fakultatywne i aktywności wraz z biletami wstępu

  TERAPIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ Warto wspomnieć, że w Ośrodku Ranczo Salemi panują zasady podobne jak w każdym domu – wszyscy dzielimy się codziennymi obowiązkami, dbamy o przestrzeń wspólną i dobrą atmosferę. Jesteśmy prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień, który w swojej ofercie ma pobyty 4 i 2 tygodniowe oraz                                                               dłuższe pobyty do indywidualnego ustalenia                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

PRZYJAZD BEZ TERAPII? JEST MOŻLIWY!

 

Jeśli masz ochotę nas odwiedzić, a nie chcesz brać udziału w terapii, jest to możliwe. Może jesteś niepijącym alkoholikiem lub poszukujesz spokoju i chcesz wypocząć na Ranczo Salemi, serdecznie zapraszamy. W naszej ofercie stworzyliśmy taką opcję bez konieczności udziału w terapii grupowej przy jednoczesnym korzystaniu z innych aktywności. 

 

2000 EUR – 1 tydzień

 

Dane do przelewu:

Alior Bank – Pawel Durakiewicz

nr w PL – 53 2490 0005 0000 4000 1325 5786
nr w EUR – 52 2490 0005 0000 4000 6897 7745
nr w USD – 64 2490 0005 0000 4000 8115 5200
nr swift przy przelewach zagranicznych do Polski ALBPPLPWXXX

W tytule przelewu proszę wpisać „oplata”.

Ośrodek uzależnień – możliwe weekendowe aktywności

paddleboarding weekendowe aktywności jakie oferuje Ośrodek Uzależnień

Paddleboarding

Nasz ośrodek uzależnień poleca również to ciekawe połączenie deski surfingowej z kajakiem. Jest świetnym ćwiczeniem na górne partie ciała które każdy może wykonywać w swoim własnym tempie, jednocześnie obcując z naturą. Wykonując paddleboarding trzeba utrzymywać wyprostowaną postawę, balansować na lekko ugiętych nogach i odpowiednio trzymać wiosło. Ćwiczenia w morzu można zacząć od siedzenia, leniwe dryfowanie też może być przyjemne i idealne dla początkujących. Pływanie na SUP to świetna propozycja dla każdego, kto nie boi się nowych wyzwań.

możliwość spędzania czasu na plaży podczas pobytu w Ośrodku Uzależnień

Plaża

Dla miłośników spokojniejszych form spędzania wolnego czasu proponujemy wspólne odkrywanie najpiękniejszych plaż Sycylii, które otaczają ośrodek uzależnień Ranczo Salemi. Odpoczynek, podziwianie malowniczych zachodów słońca oraz przepięknych widoków to idealna propozycja na wykorzystanie wolnego czasu. Relaks można połączyć z pływaniem w morzu – to idealny sposób na zbadanie temperatury morza, która znacznie przewyższa temperaturę naszego chłodnego Bałtyku.

Rejsy statkiem na wyspach Egadzkich podczas pobytu w Ośrodku Uzależnień

Rejsy

Rejsy statkiem na wyspach Egadzkich to idealny sposób na odkrycie malowniczych widoków archipelagu oraz wybrzeży Sycylii. W trakcie rejsu możliwość nurkowania z akwalungiem, snorkelingu czy pływania w błękitnej wodzie. Uprawianie sportów wodnych to świetna propozycja szczególnie dla osób, które chciałaby odkryć tajemnice podwodnego świata Sycylii.
Ośrodek Uzależnień wycieczki faktultatywne zwiedzanie

Zwiedzanie

Dla miłośników odkrywania nowych miejsc, organizujemy wycieczki połączone ze zwiedzaniem najpiękniejszych miasteczek Sycylii takich jak Erice, Trapani, Castelmare del golfo czy Cefalu. Organizujemy również wycieczki do tajemniczych Ghost Towns – czyli ruin opuszczonych przez mieszkańców miast. To miejsca jeszcze nieodkryte przez turystów, w których przy uruchomieniu wyobraźni można przywołać obraz dawnego gwaru codziennego życia. Warto poczuć wyjątkowy klimat Sycylijskiej kultury oraz poznać trochę historii, dzięki której choć na chwilę przeniesiemy się do czasów średniowiecza.
Wycieczka na Etnę podczas pobytu w Ośrodku Uzależnień

Etna

To jedno z najpiękniejszych miejsc do zobaczenia na Sycylii. Najwyższy oraz największy aktywny wulkan w Europie. Wspinaczka na wulkan dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz zapierających widoków na całą wyspę. Wjazd kolejką linową na wysokość 2500 metrów kosztuje ok. 30 EUR w dwie strony. Jeśli chcemy dojechać na wysokość 2900 metrów jeepami, to koszt wyniesie w sumie 60 EUR w dwie strony. Ciekawą propozycją jest wycieczka quadami – podczas wyprawy można pojeździć wokół starych języków lawy. Warto zabrać ze sobą wygodne buty oraz ciepłe ubrania, ponieważ w wyższych partiach temperatura potrafi spaść do kilku stopni.
treking jako jedna z weekendowych aktywności podczas pobytu w Ośrodku Uzależnień

Treking

Obecnie na całej Sycylii znajduje się 139 szlaków wędrownych. W sumie 128 szlaków turystycznych, 9 długich szlaków turystycznych i 2 miejskie spacerów czekają na odkrycie. Trasy oscylują od 3-23 km w zależności od wybranego szlaku. Jedna z najbardziej popularnych to: Cozzo Luminario 3.4 km, Rocca di Novara 5.3 km, Monte Cofano 8.1 km czy M. Soro und Lago Biviere 23.7 km. Treking to idealna forma spędzania wolnego czasu na miłośników ekstremalnych przygód.
rowery jako forma aktywnego spędzania wolnego czasu w Ośrodku Uzależnień

Rowery

Zwiedzanie zakątków malowniczej Sycylii na rowerach, to świetna forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Kilkugodzinna wycieczka rowerowa połączona z odkrywaniem pobliskich wsi, miasteczek i Parków Narodowych to idealny sposób, aby odkryć bogactwo kultury i piękno przyrody.. Wybieramy trasy umiarkowanie łatwe, dostępne dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników z naszego ośrodka uzależnień.
Wycieczka śladami Ojca Chrzestnego podczas pobytu w Ośrodku Uzależnień

Śladami ojca chrzestnego

Wielbicieli klasyki kina zapraszamy na wycieczkę śladami jednej z najbardziej kultowych postaci. Ojciec Chrzestny zabierze nas w miejsca, które Francis Ford Coppola wybrał do filmu jako krajobrazy starej Sycylii. Odwiedzimy Savocę, która od 2008 roku wpisana jest na listę najpiękniejszych miast Italii, wnętrze baru Vitelli, którego budynek pochodzi z XVIII wieku, przypomina istne muzeum pełne pamiątek związanych z dziełem Coppoli czy kościół San Nicolo, miasteczko Forza d’Agro znane z II części trylogii czy Teatr Massimo w Palermo znany z III części trylogii – to trzeci co do wielkości budynek operowy w Europie.
Zwiedzanie wytwórni oliwy z oliwek podczas pobytu w Ośroku Uzależnień

Wytwórnia oliwy z oliwek

Azienda Fontanasalsa to działająca farma oliwek, eksportująca do jednych z najlepszych restauracji na świecie. To wyjątkowa wycieczka, w trakcie której dowiemy się w jaki sposób produkuje się oliwę z oliwek – jeden z najważniejszych produktów eksportowych Sycylii. To możliwość zdobycia wiedzy na temat tłoczenia oliwek oraz degustacji różnych rodzajów gotowych produktów w trakcie posiłku w lokalnej restauracji.
wizyta w naturalnych gorących źródłach Segestane

Naturalne gorące źródła Segestane

Terme di Segesta to jedna z najciekawszych sycylijskich lokalizacji, szczególnie polecana w miesiącach jesienno-zimowych. Niemal u stóp znanych i opisywanych w każdym przewodniku zabytków archeologicznych w Segeście, wybija spod ziemi gorące źródło termalne o temperaturze 47 stopni °C! Warto pamiętać, że wody te słyną ze swych niezwykłych właściwości, wspomagając w leczeniu m.in. zapaleniu stawów, kości, reumatyzmu czy schorzeń skóry. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji na zanurzenie się w gorących sycylijskich termach i pozwól sobie na odrobinę relaksu w przepięknej scenerii a przy okazji..zupełnie za darmo!

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl