PRYWATNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Kadra i specjaliści z naszego ośrodka

Wykwalifikowany personel – Ośrodek dla Uzależnionych Ranczo Salemi

Profesjonalna, prywatna terapia uzależnień powinna być prowadzona przez znakomicie doświadczonych terapeutów. W naszym Ośrodku dla uzależnionych współpracujemy jedynie z wykwalifikowanymi specjalistami. Nasza kadra składa się z doświadczonych osób, które nie tylko dzielą się swoją wiedzą, ale również empatią, która tak bardzo potrzebna jest w trakcie pracy z drugim człowiekiem. Każdy pracownik posiada niezbędne uprawnienia, kwalifikacje oraz cenne doświadczenie zawodowe jak i życiowe. Osobiste przeżycia pozwalają zrozumieć drugiego człowieka, który walczy z uzależnieniem, podjąć dialog i krok po kroku wspólnie dążyć do zmiany. Stale poszerzamy naszą wiedzę z zakresu leczenia nałogów, aby nasz ośrodek uzależnień oferował najwyższej jakości usługi.
Tworzymy innowacyjny program, który dba o wszystkie sfery ciała i ducha. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby zespół tworzyli ludzie pełni pasji, zaangażowania, pokory, odwagi oraz uśmiechu. Zależy nam, aby każdy pacjent, który odwiedza nasz ośrodek dla uzależnionych czuł się bezpiecznie oraz komfortowo. Elastyczne oraz indywidualne podejście pozwala przekraczać wewnętrzne opory pacjenta, do tego aby podzielić się swoimi obawami, bólem czy marzeniami. Nasz ośrodek uzależnień tworzą ludzie, nie tylko pracownicy ale również pacjenci, którzy chcą rozpocząć nowe, lepsze życie. Prywatna terapia uzależnień to najlepszy sposób na powrót do zdrowia i odzyskanie kontroli nad swoją teraźniejszością, a także przyszłością.
opiekun merytoryczny Ośrodka leczenia uzależnień Robert Rutkowski

Robert Rutkowski

Opiekun merytoryczny Rancza Salemi

W latach ’80 był reprezentantem Polski w koszykówce, po sukcesach sportowych przyszedł niespodziewany czas upadku i kilkuletniego uzależnienia od narkotyków, m.in. od heroiny. Po ukończeniu leczenia razem z ojcem Zbigniewem, założyli w1986r organizację pozarządową non profit pod nazwą Mazowieckie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”, która pomaga dzieciom i młodzieży uzależnionej. Do dzisiaj jest przewodniczącym stowarzyszenia.

Już jako absolwent pedagogiki uzyskał certyfikat Specjalisty Psychoterapii i został trenerem umiejętności psychologicznych. Był wykładowcą na Akademii Medycznej w Warszawie, Uniwersytecie Warszawskim, SWPS, gdzie prowadził zajęcia ze studentami w zakresie profilaktyki uzależnień. Był założycielem Studium Profilaktyki Uzależnień, które kształciło nauczycieli na kierunku „Edukator profilaktyki zachowań ryzykownych”. Prowadził wykłady dla policji, wojska, lekarzy, służb specjalnych. Po zdobyciu odpowiednich certyfikatów założył Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, następnie został wykładowcą w Akademia Psychologii Przywództwa przy Wyższej Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w problematyce uzależnień, komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu zasobami ludzkimi, podwyższaniu sprawności działania kadry menadżerskiej, sportowców. Doświadczenie sportowe wykorzystywał jako opiekun psychologiczny Żużlowej Reprezentacji Polski 7-krotnych mistrzów świata. W tym okresie współpracował indywidualnie z Tomaszem Gollobem.

Jest autorem książek: „Oswoić narkomana” i „Pułapki przyjemności”. Pasjonat biegania, motocykli turystycznych i enduro, sportów motorowodnych. Jest członkiem Klubu Strzelectwa Sportowego z licencją zawodniczą.

Prowadzi stronę https://www.robertrutkowski.pl/

właściciel Ośrodka Terapii na Sycylii Paweł Durakiewicz

Paweł Durakiewicz

Instruktor jogi i medytacji, alkoholik

Jestem absolwentem amerykańskich uczelni Pepperdine University w Kalifornii oraz Carlson School of Management (MBA) w Minesocie. Przez wiele lat pracowałem w różnych korporacjach. Ponad 9 lat mieszkałem za granicą – w USA, Indiach, Meksyku, na Costa Ryce i Sycylii. Po ponad 20 latach choroby alkoholowej postanowiłem rzucić swoją pracę zawodową, zacząć się leczyć i później pomóc innym w walce z uzależnieniem. Podróże są moją pasją, zwiedziłem ponad 60 krajów na całym świecie, poznając inne kultury oraz historie napotykanych ludzi na swojej drodze. Kocham góry – 1000 km trek przez Alpy, który przechodzi tylko kilkanaście osób na świecie rocznie pomógł mi przewartościować priorytety i odkryć, co w życiu tak naprawdę ma znaczenie. Spędziłem też kilka miesięcy w szkole Jogi i medytacji Hridaya w Meksyku, która pomogła mi w walce z nałogiem. Aktywności fizyczne zajmują ważną część w moim życiu. Jestem instruktorem jogi i niepijącym alkoholikiem.
terapeuta Ośrodka leczenia uzależnień Marek Wojciechowski

Marek Wojciechowski

Terapeuta

Byłem przez wiele lat managerem w międzynarodowych korporacjach. Ukończyłem Wyższą Szkołę Handlową i wiele różnych kursów, szkoleń i treningów. Oderwaniem od tej działalności i pomocą w zachowaniem zdrowego balansu okazała się działalność pomocowa. Kilkanaście lat temu byłem współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Problemami Neurologopedycznymi „Głos”. Od dziesięciu lat prowadzę również mediacje w Polskim Centrum Mediacji. Jestem członkiem zarządu i współzałożycielem oddziału dolnośląskiego Polskiego Centrum Mediacji, jednego z najstarszych stowarzyszeń mediacyjnych w Polsce.

Posiadam certyfikaty PCM i jestem wpisany na listę mediatorów Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Kolejnym krokiem były już szkolenia psychologiczne – Instytut Psychologii Stosowanej w Warszawie czy Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, gdzie uzyskałem tytuł magistra psychologii klinicznej. Ukończyłem również podyplomowe studia z zakresu Interwencji Kryzysowej; posiadam międzynarodowe certyfikaty: Group Crisis Intervention UMBC Training Centers oraz Asisting Individuals in Crisis UMBC Training Centers. Jestem także certyfikowanym psychoterapeutą terapii EMDR i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. W swojej pracy zajmuje się między innymi osobami doświadczającymi przemocy, po tragicznych wydarzeniach , mających problemy relacyjne, z depresją, lękami i fobiami oraz z niskim poczuciem własnej wartości. Aktualnie jestem w trakcie Studium Terapii Behawioralno-Poznawczej w DCP Wrocław.

Od lat pasjonuje mnie sport, który staram się czynnie uprawiać i zarażać tą pasją ludzi blisko mnie. Udało mi się to m.in. z córką, która zdobyła niedawno swój pierwszy medal na mistrzostwach Polski w Takewodo 🙂

terapeutka Ośrodka leczenia uzależnień Urszula Gnojnicka

Urszula Gnojnicka

Terapeutka

Jestem absolwentką Psychologii Ogólnej ze specjalizacją kliniczną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Podyplomowych Studiów Coachingu w Szkole Głównej-Handlowej w Warszawie. Z osobami uzależnionymi pracuję od 2012 roku i praca ta jest moją pasją. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień w szkole CARE w Broku, gdzie utwierdziłam się w przekonaniu, że otwartość, szacunek i bezpieczna, nieoceniająca przestrzeń, to najlepsze warunki do zdrowienia i rozwoju każdego człowieka. W pracy z uzależnionymi zwracam uwagę na wszystkie sfery funkcjonowania człowieka, forma fizyczna i psychiczna są ze sobą nierozerwalnie związane i obie mają być objęte odpowiednią opieką w terapii. Uważam, że każda historia jest wyjątkowa i wymaga indywidualnego podejścia. W kwietniu 2018 roku brałam udział w zakładaniu Stowarzyszenia Terapeutów Uzależnień, którego jestem wiceprezesem. Prywatnie jestem po prostu szczęśliwym człowiekiem z otwartą głową, partnerką, siostrą i córką.

terapeutka Ośrodka leczenia uzależnień Agnieszka Ziobrowska-Mosak

Agnieszka Ziobrowska-Mosak

Terapeutka

Absolwentka wydziału grafiki ASP w Krakowie. Przez wiele lat malarka i witrażystka www.ovskastudio.art.pl, prowadziła autorskie warsztaty wewnętrznej wizji w oparciu o ruch, wyobraźnię, działania twórcze i studia nad dorobkiem C.G.Junga. Poznawała tradycję Indian Ameryki Płn. u Danuty Ogaoeno, Dhyani Ywahoo i dr Harveya Silver Fox Mette. Od 2008 r. jest nauczycielką Kundalini Jogi wg systemu Y.Bhajana I i II stopnia, certyfikowaną przez Kundalini Research Institute (USA). Będąc od 2011 r. w procesie szkolenia trenerskiego Aquarian Treiners Academy KRI (USA), uczy na Kursach ISKY dla Nauczycieli w Polsce. Konsultantka ajurwedyjska (Jiva Ayurveda, Indie) w zakresie diety, stylu życia i zabiegów dla ciała. Prowadzi regularne zajęcia, warsztaty i wyjazdy oraz sesje indywidualne; zaprasza też na masaże i zabiegi olejowe. Zgłębia tajniki numerologii Karam Kriya, pracuje z dźwiękiem metodą Nada (Naad) Jogi i słucha ciszy…
instruktorka jogi Ośrodka leczenia uzależnień Karolina Sumińska

Karolina Sumińska

Instruktorka jogi i medytacji

Jestem absolwentką filologii romańskiej i nauczycielką języka francuskiego w International School of Bydgoszcz. Dużą część dnia spędzam praktykując Ashtanga Jogę oraz nauczając tej metody.
Na macie od 2015 roku. Od początku praktykuję pod czujnym okiem Eweliny Bejgrowicz. Uczestniczę w licznych warsztatach z nauczycielami takimi jak Taylor Hunt, Mati Guerra, Max Czenszak. Spędziłam dwa miesiące w KPJAYI (Mysore, Indie) pobierając nauki u Sharath’a Jois’a.

Choć początkowo traktowałam jogę jako przygodę, dziś praktyka to stały element mojego życia, który jest środkiem do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Ashtanga joga jest dla mnie sposobem na zrównoważenie i zharmonizowanie ciała, umysłu i emocji. Godziny spędzone na macie zwiększają moją świadomość i uczą bycia tu i teraz. Ukończyłam miesięczny kurs masażu ajurwedyjskiego w Indiach. Podróże są moją pasją i pozwalają mi złapać dystans i oczyścić umysł. W wolnej chwili pogłębiam wiedzę z filozofii jogi oraz ajurwedy.

instruktorka jogi Ośrodka leczenia uzależnień Aleksandra Dul

Aleksandra Dul

Instruktorka jogi

Z wykształcenia historyk sztuki. Z zamiłowania joginka. Z pasji designerka. Od zawsze w ruchu. Praktykująca jogę od 15 lat, nauczająca od 8. Swoją przygodę z jogą zaczęła jeszcze na studiach, sama praktykowała hatha jogę, kilka lat astangę, by odnaleźć swoje miejsce w vinyasa jodze.
Jak większość ćwiczących, na pierwszą lekcję przyszłam aby poprawić sprawność, zrelaksować się, trochę z ciekawości i nie przypuszczałam, ze joga stanie się moją pasją, filozofią i moim życiem. Doświadczyłam cudownej mocy jogi, umiejącej zmienić pozornie nienaruszalne, negatywne schematy, przebudzić ciało, umysł i serce, otworzyć je na nowe możliwości. Wiem już, że poprzez codzienną praktykę wszyscy możemy rozwijać obecność wobec naszej fundamentalnej dobroci i miłości oraz dobroci i miłości innych. ”
W jodze fascynuje ją logika ruchu, odkrywanie siły oddechu oraz możliwości i świadomości własnego ciała. Jest zdania, że joga jest dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń – każdy ma swoje ciało, wystarczy się w nie wsłuchać, a potem z cierpliwością, luzem i radością cieszyć się jogą i chwilą.

Dlaczego joga?
Bo w jodze jest wszystko!
Bo joga porządkuje życie i przestrzeń!
Daje rozumienie Świata i Siebie!
Siebie i Świata.
Niczego nie narzuca!
Odkrywa przed tobą to na co jesteś gotowy!
Wystarczy, że otworzysz oczy!
Umysł! Serce!

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬

Informacje

adres: Contrada San Giuseppe Paradiso sns 91018 Salemi, ITALY

zadzwoń do nas: +48 603 241 264
WhatsApp:
+48 603 241 264

e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl