PRYWATNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ

Kadra i specjaliści z naszego ośrodka

Wykwalifikowany personel – Ośrodek dla Uzależnionych Ranczo Salemi

Profesjonalna, prywatna terapia uzależnień powinna być prowadzona przez znakomicie doświadczonych terapeutów. W naszym Ośrodku dla uzależnionych współpracujemy jedynie z wykwalifikowanymi specjalistami. Nasza kadra składa się z doświadczonych osób, które nie tylko dzielą się swoją wiedzą, ale również empatią, która tak bardzo potrzebna jest w trakcie pracy z drugim człowiekiem. Każdy pracownik posiada niezbędne uprawnienia, kwalifikacje oraz cenne doświadczenie zawodowe jak i życiowe. Osobiste przeżycia pozwalają zrozumieć drugiego człowieka, który walczy z uzależnieniem, podjąć dialog i krok po kroku wspólnie dążyć do zmiany. Stale poszerzamy naszą wiedzę z zakresu leczenia nałogów, aby nasz ośrodek uzależnień oferował najwyższej jakości usługi.

Tworzymy innowacyjny program, który dba o wszystkie sfery ciała i ducha. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby zespół tworzyli ludzie pełni pasji, zaangażowania, pokory, odwagi oraz uśmiechu. Zależy nam, aby każdy gość, który odwiedza nasz ośrodek dla uzależnionych czuł się bezpiecznie oraz komfortowo. Elastyczne oraz indywidualne podejście pozwala przekraczać wewnętrzne opory gościa, do tego aby podzielić się swoimi obawami, bólem czy marzeniami. Nasz ośrodek uzależnień tworzą ludzie, nie tylko pracownicy ale również goście, którzy chcą rozpocząć nowe, lepsze życie. Prywatna terapia uzależnień to najlepszy sposób na powrót do zdrowia i odzyskanie kontroli nad swoją teraźniejszością, a także przyszłością.

opiekun merytoryczny Ośrodka leczenia uzależnień Robert Rutkowski

Robert Rutkowski

Opiekun merytoryczny Rancza Salemi

W latach ’80 był reprezentantem Polski w koszykówce, po sukcesach sportowych przyszedł niespodziewany czas upadku i kilkuletniego uzależnienia od narkotyków, m.in. od heroiny. Po ukończeniu leczenia razem z ojcem Zbigniewem, założyli w1986r organizację pozarządową non profit pod nazwą Mazowieckie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”, która pomaga dzieciom i młodzieży uzależnionej. Do dzisiaj jest przewodniczącym stowarzyszenia.

Już jako absolwent pedagogiki uzyskał certyfikat Specjalisty Psychoterapii i został trenerem umiejętności psychologicznych. Był wykładowcą na Akademii Medycznej w Warszawie, Uniwersytecie Warszawskim, SWPS, gdzie prowadził zajęcia ze studentami w zakresie profilaktyki uzależnień. Był założycielem Studium Profilaktyki Uzależnień, które kształciło nauczycieli na kierunku „Edukator profilaktyki zachowań ryzykownych”. Prowadził wykłady dla policji, wojska, lekarzy, służb specjalnych. Po zdobyciu odpowiednich certyfikatów założył Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, następnie został wykładowcą w Akademia Psychologii Przywództwa przy Wyższej Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w problematyce uzależnień, komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu zasobami ludzkimi, podwyższaniu sprawności działania kadry menadżerskiej, sportowców. Doświadczenie sportowe wykorzystywał jako opiekun psychologiczny Żużlowej Reprezentacji Polski 7-krotnych mistrzów świata. W tym okresie współpracował indywidualnie z Tomaszem Gollobem.

Jest autorem książek: „Oswoić narkomana” i „Pułapki przyjemności”. Pasjonat biegania, motocykli turystycznych i enduro, sportów motorowodnych. Jest członkiem Klubu Strzelectwa Sportowego z licencją zawodniczą.

Prowadzi stronę https://www.robertrutkowski.pl/

właściciel Ośrodka Terapii na Sycylii Paweł Durakiewicz

Paweł Durakiewicz

Założyciel Ośrodka Leczenia Uzależnień

Jestem absolwentem amerykańskich uczelni Pepperdine University w Kalifornii oraz Carlson School of Management (MBA) w Minesocie. Przez wiele lat pracowałem w różnych korporacjach. Ponad 9 lat mieszkałem za granicą – w USA, Indiach, Meksyku, na Costa Ryce i Sycylii. Po ponad 20 latach choroby alkoholowej postanowiłem rzucić swoją pracę zawodową, zacząć się leczyć i później pomóc innym w walce z uzależnieniem. Podróże są moją pasją, zwiedziłem ponad 60 krajów na całym świecie, poznając inne kultury oraz historie napotykanych ludzi na swojej drodze. Kocham góry – 1000 km trek przez Alpy, który przechodzi tylko kilkanaście osób na świecie rocznie pomógł mi przewartościować priorytety i odkryć, co w życiu tak naprawdę ma znaczenie. Spędziłem też kilka miesięcy w szkole Jogi i medytacji Hridaya w Meksyku, która pomogła mi w walce z nałogiem. Aktywności fizyczne zajmują ważną część w moim życiu. Jestem założycielem ośrodka leczenia uzależnień Ranczo Salemi i niepijącym alkoholikiem.

terapeuta Ośrodka leczenia uzależnień Marek Wojciechowski

Marek Wojciechowski

Terapeuta

Byłem przez wiele lat managerem w międzynarodowych korporacjach. Ukończyłem Wyższą Szkołę Handlową i wiele różnych kursów, szkoleń i treningów. Oderwaniem od tej działalności i pomocą w zachowaniem zdrowego balansu okazała się działalność pomocowa. Kilkanaście lat temu byłem współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Problemami Neurologopedycznymi „Głos”. Od dziesięciu lat prowadzę również mediacje w Polskim Centrum Mediacji. Jestem członkiem zarządu i współzałożycielem oddziału dolnośląskiego Polskiego Centrum Mediacji, jednego z najstarszych stowarzyszeń mediacyjnych w Polsce.

Posiadam certyfikaty PCM i jestem wpisany na listę mediatorów Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Kolejnym krokiem były już szkolenia psychologiczne – Instytut Psychologii Stosowanej w Warszawie czy Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, gdzie uzyskałem tytuł magistra psychologii klinicznej. Ukończyłem również podyplomowe studia z zakresu Interwencji Kryzysowej; posiadam międzynarodowe certyfikaty: Group Crisis Intervention UMBC Training Centers oraz Asisting Individuals in Crisis UMBC Training Centers. Jestem także certyfikowanym psychoterapeutą terapii EMDR i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. W swojej pracy zajmuje się między innymi osobami doświadczającymi przemocy, po tragicznych wydarzeniach , mających problemy relacyjne, z depresją, lękami i fobiami oraz z niskim poczuciem własnej wartości. Aktualnie jestem w trakcie Studium Terapii Behawioralno-Poznawczej w DCP Wrocław.

Od lat pasjonuje mnie sport, który staram się czynnie uprawiać i zarażać tą pasją ludzi blisko mnie. Udało mi się to m.in. z córką, która zdobyła niedawno swój pierwszy medal na mistrzostwach Polski w Taekwondo 🙂

Prowadzi stronę http://www.centrumglos.pl/

psychoterapeutka Agata Chorzewska

Agata Chorzewska

Psychoterapeutka

Jestem psychoterapeutą i specjalistą terapii uzależnień. Z osobami uzależnionymi pracuję od 2005 roku. Mam dziesięcioletnie doświadczenie w pracy na OTU szpitala MSWIA oraz w poradni leczenia uzależnień, gdzie prowadziłam terapię w pogłębionym etapie i obserwowałam dalszy proces zdrowienia u osób kontynuujących leczenie. Kilka lat temu założyłam własny gabinet, gdzie pracuję również z ludźmi doświadczającymi problemów nerwicowych, depresyjnych, itd.
W kontakcie z osobami korzystającymi z mojej pomocy zwracam uwagę na ich mocne strony, szukam zrozumienia obecnych problemów oraz motywacji potrzebnej do zmiany, wspólnie buduję indywidualną strategię zmiany. Wierzę, a właściwie często obserwuję, że kryzys życiowy może być początkiem nowego etapu w życiu.

Terapeutka Ośrodka leczenia uzależnień Alicja Szowa

Alicja Szowa

Psychoterapeutka

Jestem psycholożką, psychoterapeutką oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień.

Od początku studiów wiedziałam, że chcę pracować z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych i zachowań np. hazard. W 2014 r. ukończyłam 4-letnie szkolenie z psychoterapii zorientowanej w nurcie psychodynamicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim Katedra Psychoterapii. Pracowałam z osobami uzależnionymi w Szpitalu Psychiatrycznym w Pruszkowie na oddziale stacjonarnym oraz w Poradniach Leczenia Uzależnień w Warszawie. Aktualnie pracuję w Ośrodku Psychoterapii Mam Wybór w Warszawie oraz w Poradni Leczenia Uzależnień w Otwocku. W swojej pracy integruję nurty psychoterapii skuteczne w terapii uzależnień, stanach lękowych, depresyjnych, zaburzeń nerwicowych i osobowości. Korzystam również z własnych doświadczeń. Staram się pomagać w odzyskiwaniu zdolności do realistycznego postrzegania samego siebie, żeby umożliwiać realizowanie swoich potrzeb i wartości. Budowanie nowego stylu życia w oparciu o szacunek do siebie i rezygnację z zachowań destrukcyjnych.

terapeutka Ośrodka leczenia uzależnień Agnieszka Ziobrowska-Mosak

Agnieszka Ziobrowska-Mosak

Instruktorka jogi i medytacji

Absolwentka wydziału grafiki ASP w Krakowie. Przez wiele lat malarka i witrażystka www.ovskastudio.art.pl, prowadziła autorskie warsztaty wewnętrznej wizji w oparciu o ruch, wyobraźnię, działania twórcze i studia nad dorobkiem C.G.Junga. Poznawała tradycję Indian Ameryki Płn. u Danuty Ogaoeno, Dhyani Ywahoo i dr Harveya Silver Fox Mette. Od 2008 r. jest nauczycielką Kundalini Jogi wg systemu Y.Bhajana I i II stopnia, certyfikowaną przez Kundalini Research Institute (USA). Będąc od 2011 r. w procesie szkolenia trenerskiego Aquarian Treiners Academy KRI (USA), uczy na Kursach ISKY dla Nauczycieli w Polsce. Konsultantka ajurwedyjska (Jiva Ayurveda, Indie) w zakresie diety, stylu życia i zabiegów dla ciała. Prowadzi regularne zajęcia, warsztaty i wyjazdy oraz sesje indywidualne; zaprasza też na masaże i zabiegi olejowe. Zgłębia tajniki numerologii Karam Kriya, pracuje z dźwiękiem metodą Nada (Naad) Jogi i słucha ciszy…

instruktorka jogi Ośrodka leczenia uzależnień Aleksandra Dul

Aleksandra Dul

Instruktorka jogi i medytacji

Z wykształcenia historyk sztuki. Z zamiłowania joginka. Z pasji designerka. Od zawsze w ruchu. Praktykująca jogę od 15 lat, nauczająca od 8. Swoją przygodę z jogą zaczęła jeszcze na studiach, sama praktykowała hatha jogę, kilka lat astangę, by odnaleźć swoje miejsce w vinyasa jodze.
Jak większość ćwiczących, na pierwszą lekcję przyszłam aby poprawić sprawność, zrelaksować się, trochę z ciekawości i nie przypuszczałam, ze joga stanie się moją pasją, filozofią i moim życiem. Doświadczyłam cudownej mocy jogi, umiejącej zmienić pozornie nienaruszalne, negatywne schematy, przebudzić ciało, umysł i serce, otworzyć je na nowe możliwości. Wiem już, że poprzez codzienną praktykę wszyscy możemy rozwijać obecność wobec naszej fundamentalnej dobroci i miłości oraz dobroci i miłości innych. ”
W jodze fascynuje ją logika ruchu, odkrywanie siły oddechu oraz możliwości i świadomości własnego ciała. Jest zdania, że joga jest dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń – każdy ma swoje ciało, wystarczy się w nie wsłuchać, a potem z cierpliwością, luzem i radością cieszyć się jogą i chwilą.

Dlaczego joga?
Bo w jodze jest wszystko!
Bo joga porządkuje życie i przestrzeń!
Daje rozumienie Świata i Siebie!
Siebie i Świata.
Niczego nie narzuca!
Odkrywa przed tobą to na co jesteś gotowy!
Wystarczy, że otworzysz oczy!
Umysł! Serce!

instruktorka jogi Ośrodka leczenia uzależnień Aleksandra Dul

Ania Zielińska

Instruktorka jogi i medytacji

Miłośniczka zdrowego stylu życia, Yoginka, podróżnik. Studiowała na Uniwersytecie w Częstochowie, gdzie obroniła licencjat z resocjalizacji oraz ukończyla studia magisterskie z psychologii dziecięcej i terapii pedagogicznej. Dorastała w dysfunkcyjnej rodzinie z poważnym nadużywaniem alkoholu i przemocą domową. Jako nastolatka żyjąca w rozpaczy i depresji, szybko sama popadła w uzależnienia od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Po wielu latach pracy w szkole, domu pomocy społecznej oraz szpitalu psychiatrycznym, poczuła, że standardowe podejście psychoterapii nie jest dla niej wystarczajęco skuteczne. Natrafiła wówczas na Yogę, dzięki której odnalazła siebie i swój cel życiowy.

Rzuciła pracę, sprzedała dom oraz wszystko co posiadała i kupiła bilet w jedną stronę do Indii gdzie przez 6 miesięcy zgłębiała wiedzę Yogiczną oraz nauczała Yogi i medytacji. Następnie przez trzy lata podróżowała po świecie dzieląc się swoją wiedzą, organizując warsztaty i zarażając tysiące ludzi miłością do Yogi. Jej ogólnoświatowa podróż stała się wewnętrzną podróżą w kierunku miłości i akceptacji siebie oraz wszystkiego co istnieje we Wszechświecie.

Ania ukończyła zaawansowany trening Hatha Yogi i Ashtangi oraz specjalizuje się w Vinyasa Flow i Yin Yoga (YTT 500hr). Jej praktyka łączy starożytne indyjskie Asany (pozy) z technikami oddechowymi (Pranayama), elementami treningu interwałowego i sensualnego tańca. Tak skomponowane zajęcia przynoszą głęboki relaks dla ciała, podnoszą samoświadomość i wnoszą spokój do umysłu wprowadzając nas jednocześnie w poczucie harmonii i spełnienia.

instruktorka jogi Ośrodka leczenia uzależnień Aleksandra Dul

Artur Majchrzak

Psycholog

Jestem absolwentem Uniwersytetu Opolskiego z tytułem magistra psychologii społecznej oraz licencjata coachingu filozoficznego. Pracowałem z młodzieżą organizując warsztaty rozpoznawania potencjału zawodowego, wprowadzające w tematykę coachingu, ze współpracy grupowej oraz świadomego korzystana z emocji.

Ukończyłem program zwiększający kompetencje w zakresie interwencji profilaktycznych  w obszarze zjawisk związanych z nowymi substancjami psychoaktywnymi. Odbywałem również praktykę zawodową w ośrodku leczenia, terapii i rehabilitacji uzależnień MONAR. Uczestniczyłem w wielu warsztatach rozwojowych w tym: treningu interpersonalnym, cyklu spotkań z terapii filozoficznej i maratonowych treningach intrapersonalnych, Treningu Zastępowania Agresji oraz kursie uważności metodą MBSR.

Poszerzałem swoje umiejętności społeczne i zawodowe uczestnicząc w kilkudziesięciu krótszych warsztatach dotyczących: motywacji, sposobów uczenia się, radzenia sobie ze stresem, pomocy psychologicznej itp. Poszukując swojej drogi duchowej ćwiczyłem kundalini jogę oraz praktykowałem Vipassanę. Od dwóch lat zakochany jestem w buddyzmie tybetańskim i praktykuję Diamentową Drogę w szkole Karma Kagyu. Jestem zainteresowany nowatorskimi metodami psychoterapii.

instruktorka jogi Ośrodka leczenia uzależnień Aleksandra Dul

Dominik Lewandowski

Terapeuta uzależnień

Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień i terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Tytuł magistra socjologii uzyskałem w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem dwie specjalizacje: pomoc psychoterapeutyczną i pracę z osobami uzależnionymi.

Ukończyłem program certyfikacyjny na specjalistę psychoterapii uzależnień akredytowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywałem od 2011 roku pracując jako psychoterapeuta indywidualny i grupowy kolejno w Wojewódzkim Oddziale Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Pruszkowie, w Poradni Terapii Uzależnień SPZOZ ul. Zamiany 13 i w Centrum Pomocy Bliźniemu Monar Markot na ul. Marywilskiej 44.

 

W mojej pracy psychoterapeutycznej korzystam z technik Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, poznawczo-behawioralnych, a także z „narzędzi” Psychologii Zorientowanej na Proces, które pozwalają pracować nie tylko z objawem, ale również z przyczyną doznawanych problemów. W pracy kieruję się zasadą, że terapia powinna być skrojona na miarę klienta, dostosowana do jego potrzeb i możliwości.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


Informacje

adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

zadzwoń do nas: +48 603 241 264
WhatsApp:
+48 603 241 264

e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl