PRYWATNA TERAPIA UZALEŻNIEŃ
Kadra i specjaliści z naszego ośrodka
Wykwalifikowany personel – Ośrodek dla Uzależnionych Ranczo Salemi
Tworzymy innowacyjny program, który dba o wszystkie sfery ciała i ducha. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby zespół tworzyli ludzie pełni pasji, zaangażowania, pokory, odwagi oraz uśmiechu. Zależy nam, aby każdy gość, który odwiedza nasz ośrodek dla uzależnionych czuł się bezpiecznie oraz komfortowo. Elastyczne oraz indywidualne podejście pozwala przekraczać wewnętrzne opory gościa, do tego aby podzielić się swoimi obawami, bólem czy marzeniami. Nasz ośrodek uzależnień tworzą ludzie, nie tylko pracownicy ale również goście, którzy chcą rozpocząć nowe, lepsze życie. Prywatna terapia uzależnień to najlepszy sposób na powrót do zdrowia i odzyskanie kontroli nad swoją teraźniejszością, a także przyszłością.
Robert Rutkowski
Opiekun merytoryczny Rancza Salemi
Już jako absolwent pedagogiki uzyskał certyfikat Specjalisty Psychoterapii i został trenerem umiejętności psychologicznych. Był wykładowcą na Akademii Medycznej w Warszawie, Uniwersytecie Warszawskim, SWPS, gdzie prowadził zajęcia ze studentami w zakresie profilaktyki uzależnień. Był założycielem Studium Profilaktyki Uzależnień, które kształciło nauczycieli na kierunku „Edukator profilaktyki zachowań ryzykownych”. Prowadził wykłady dla policji, wojska, lekarzy, służb specjalnych. Po zdobyciu odpowiednich certyfikatów założył Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, następnie został wykładowcą w Akademia Psychologii Przywództwa przy Wyższej Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w problematyce uzależnień, komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu zasobami ludzkimi, podwyższaniu sprawności działania kadry menadżerskiej, sportowców. Doświadczenie sportowe wykorzystywał jako opiekun psychologiczny Żużlowej Reprezentacji Polski 7-krotnych mistrzów świata. W tym okresie współpracował indywidualnie z Tomaszem Gollobem.
Jest autorem książek: „Oswoić narkomana” i „Pułapki przyjemności”. Pasjonat biegania, motocykli turystycznych i enduro, sportów motorowodnych. Jest członkiem Klubu Strzelectwa Sportowego z licencją zawodniczą.
Prowadzi stronę https://www.robertrutkowski.pl/
Paweł Durakiewicz
Założyciel Ośrodka Leczenia Uzależnień
Marek Wojciechowski
Terapeuta
Posiadam certyfikaty PCM i jestem wpisany na listę mediatorów Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Kolejnym krokiem były już szkolenia psychologiczne – Instytut Psychologii Stosowanej w Warszawie czy Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, gdzie uzyskałem tytuł magistra psychologii klinicznej. Ukończyłem również podyplomowe studia z zakresu Interwencji Kryzysowej; posiadam międzynarodowe certyfikaty: Group Crisis Intervention UMBC Training Centers oraz Asisting Individuals in Crisis UMBC Training Centers. Jestem także certyfikowanym psychoterapeutą terapii EMDR i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. W swojej pracy zajmuje się między innymi osobami doświadczającymi przemocy, po tragicznych wydarzeniach , mających problemy relacyjne, z depresją, lękami i fobiami oraz z niskim poczuciem własnej wartości. Aktualnie jestem w trakcie Studium Terapii Behawioralno-Poznawczej w DCP Wrocław.
Od lat pasjonuje mnie sport, który staram się czynnie uprawiać i zarażać tą pasją ludzi blisko mnie. Udało mi się to m.in. z córką, która zdobyła niedawno swój pierwszy medal na mistrzostwach Polski w Taekwondo 🙂
Prowadzi stronę http://www.centrumglos.pl/
Alicja Szowa
Psychoterapeutka
Od początku studiów wiedziałam, że chcę pracować z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych i zachowań np. hazard. W 2014 r. ukończyłam 4-letnie szkolenie z psychoterapii zorientowanej w nurcie psychodynamicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim Katedra Psychoterapii. Pracowałam z osobami uzależnionymi w Szpitalu Psychiatrycznym w Pruszkowie na oddziale stacjonarnym oraz w Poradniach Leczenia Uzależnień w Warszawie. Aktualnie pracuję w Ośrodku Psychoterapii Mam Wybór w Warszawie oraz w Poradni Leczenia Uzależnień w Otwocku. W swojej pracy integruję nurty psychoterapii skuteczne w terapii uzależnień, stanach lękowych, depresyjnych, zaburzeń nerwicowych i osobowości. Korzystam również z własnych doświadczeń. Staram się pomagać w odzyskiwaniu zdolności do realistycznego postrzegania samego siebie, żeby umożliwiać realizowanie swoich potrzeb i wartości. Budowanie nowego stylu życia w oparciu o szacunek do siebie i rezygnację z zachowań destrukcyjnych.
Agnieszka Ziobrowska-Mosak
Instruktorka jogi i medytacji
Ania Zielińska
Instruktorka jogi i medytacji
Po wielu latach pracy w szkole, domu pomocy społecznej oraz szpitalu psychiatrycznym, poczuła, że standardowe podejście psychoterapii nie jest dla niej wystarczajęco skuteczne. Natrafiła wówczas na Yogę, dzięki której odnalazła siebie i swój cel życiowy.
Rzuciła pracę, sprzedała dom oraz wszystko co posiadała i kupiła bilet w jedną stronę do Indii gdzie przez 6 miesięcy zgłębiała wiedzę Yogiczną oraz nauczała Yogi i medytacji. Następnie przez trzy lata podróżowała po świecie dzieląc się swoją wiedzą, organizując warsztaty i zarażając tysiące ludzi miłością do Yogi. Jej ogólnoświatowa podróż stała się wewnętrzną podróżą w kierunku miłości i akceptacji siebie oraz wszystkiego co istnieje we Wszechświecie.
Ania ukończyła zaawansowany trening Hatha Yogi i Ashtangi oraz specjalizuje się w Vinyasa Flow i Yin Yoga (YTT 500hr). Jej praktyka łączy starożytne indyjskie Asany (pozy) z technikami oddechowymi (Pranayama), elementami treningu interwałowego i sensualnego tańca. Tak skomponowane zajęcia przynoszą głęboki relaks dla ciała, podnoszą samoświadomość i wnoszą spokój do umysłu wprowadzając nas jednocześnie w poczucie harmonii i spełnienia.
Karolina Zdrada
Instruktorka jogi
Joga sprawia, że każdego dnia odkrywam piękno w najdrobniejszych rzeczach. Zaczęłam praktykować, jeszcze będąc na studiach filologicznych. Na piątym roku ukończyłam kurs instruktora fitness, gdyż sport i praca ze swoim ciałem zawsze sprawiały mi radość i pomagały przetrwać trudniejsze życiowe lekcje. Po studiach pracowałam w kilku korporacjach, ale nigdy nie czułam, że to moje miejsce. Zdecydowałam się pracować na własny rachunek, z ludźmi i dla ludzi. Prowadziłam indywidualne konwersacje z języka angielskiego, a także treningi grupowe na siłowni. Jednocześnie zaczęłam coraz bardziej interesować się filozofią jogi, holistycznym podejściem do zdrowia człowieka oraz naturalnymi sposobami uzdrawiania. Tak naprawdę odnalazłam siebie dopiero jako nauczyciel jogi, na ścieżce duchowego rozwoju.
Ukończyłam kurs instruktorski jogi integralnej u Wiktora Morgulca, który uczy w tradycji Iyengara. Tajniki maha jogi zgłębiłam u Włodka Łagodzkiego, jogę funkcjonalną u Kasi Enerlich. U Ani Ryczek zrobiłam kurs instruktorski aerial jogi. Jestem studentką naturoterapii na Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Na co dzień prowadzę zajęcia, warsztaty i kursy w Balans Studio Holistyczne. Jestem niesamowicie wdzięczna, że każdego dnia robię to co kocham.
Anna Migdalska-Przybyszewska
Psycholog seksuolog, psychoterapeuta
Ukończyłam studia magisterskie na wydziale psychologii oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej pod kierunkiem prof. dr hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Kolejno kształciłam się w 4-letniej szkole psychoterapeutycznej w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Warszawie. Odbyłam szkolenie Terapia Schematów w Uzależnieniach i szkolenie Profilaktyka Uzależnień – problemy związane z używaniem substancji psychoaktywnych, zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji i Profilaktyki Patologii Społecznej przy Mazowieckim Towarzystwie “Powrót z U” w Warszawie.
Prowadziłam warsztaty edukacyjne i grupy psychologiczne z zakresu uzależnień. Uczestniczyłam w szkoleniach z dziedziny seksuologii klinicznej i sądowej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Doświadczenie zawodowe z zakresu pomocy psychologicznej, terapii oraz wykonywania i analizy badań diagnostycznych zdobywałam, odbywając staże w Szpitalu Psychiatrycznym w Gostyninie; Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; w Instytucie Centrum “Pomnik Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu w Zakładzie Psychiatrii, w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Warszawie, w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Współpracowałam z poradniami psychiatryczno-psychologicznymi.
Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową dorosłych. Z szacunkiem, troską i zaangażowaniem dbam o dobro każdego człowieka. Staram się wspierać w trudnym procesie zdrowienia i osiągania równowagi wewnętrznej.
Jestem szczęśliwą mamą, odpoczywam na spacerach z moim czworonogiem, dźwięki muzyki pozwalają mi się relaksować. Latem podróżując, rozkoszuję się naturą, a kiedy spadnie śnieg, uprawiam sporty zimowe.
Dominik Lewandowski
Terapeuta uzależnień
Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień i terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Tytuł magistra socjologii uzyskałem w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłem dwie specjalizacje: pomoc psychoterapeutyczną i pracę z osobami uzależnionymi.
Ukończyłem program certyfikacyjny na specjalistę psychoterapii uzależnień akredytowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywałem od 2011 roku pracując jako psychoterapeuta indywidualny i grupowy kolejno w Wojewódzkim Oddziale Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Pruszkowie, w Poradni Terapii Uzależnień SPZOZ ul. Zamiany 13 i w Centrum Pomocy Bliźniemu Monar Markot na ul. Marywilskiej 44.
W mojej pracy psychoterapeutycznej korzystam z technik Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, poznawczo-behawioralnych, a także z “narzędzi” Psychologii Zorientowanej na Proces, które pozwalają pracować nie tylko z objawem, ale również z przyczyną doznawanych problemów. W pracy kieruję się zasadą, że terapia powinna być skrojona na miarę klienta, dostosowana do jego potrzeb i możliwości.