Pokonanie niebezpiecznych nawyków drzemiących w ciele i umyśle, to niejednokrotnie trudne zadanie. Wiele osób mających problem z alkoholem, hazardem czy narkotykami zdaje się odwlekać podjęcie decyzji o rozpoczęciu profesjonalnej terapii. Wokół całego przedsięwzięcia pomagającego wrócić na właściwe życiowe tory narosło wiele stereotypów, które warto odkłamywać pokazując, w jaki sposób można optymalnie wykorzystać swoją szansę. Gros osób dotkniętych nałogiem zadaje sobie podstawowe pytanie – gdzie najlepsze leczenie uzależnień? W kilku ważnych argumentach postaramy się udowodnić, że z pewnością z dala od zmartwień i pod ciepłym sycylijskim słońcem!

Dobry ośrodek leczenia uzależnień – czym się charakteryzuje?

Uświadomienie sobie drzemiącego głęboko w psychice destrukcyjnego nawyku oraz wykazanie gotowości do podjęcia terapii, to pierwszy i najważniejszy krok w walce o lepszą przyszłość. Dzięki temu mechanizmowi osoba uzależniona otwiera się na możliwości i ogromne korzyści płynące z uczestnictwa w dedykowanych zabiegach, warsztatach i dodatkowych aktywnościach. Ogromnej części społeczeństwa terapie kojarzą się z grupą osób zwróconych ku sobie w okręgu, ze smutnymi minami i masą obowiązków, z jakimi uczestnicy muszę spotkać się po wyjściu z gabinetu w rodzinnymi mieście. Prywatne, dobre ośrodki leczenia uzależnień oferujące dłuższy pobyt w swoich progach, postanowiły wyjść naprzeciw potrzebującym, stwarzając zupełnie odmienną atmosferę i kodeks działań. Za skuteczny ośrodek rozumiemy więc nie tylko taki, który oferuje wartościowe i merytoryczne zajęcia z profesjonalnymi terapeutami. Pod pojęciem leczenia uzależnień kryje się coś znacznie więcej, coś co pozytywnie wpływa na jakość terapii oraz zdecydowanie lepszy efekt.

Jakie metody warto wykorzystywać w ośrodku leczenia uzależnień?

Obecnie, coraz większą popularnością – nie tylko w walce z nałogiem, lecz także w trosce o ogólne zdrowie – cieszy się holistyczne podejście. Zakłada ono spojrzenie na człowieka całościowo biorąc jednocześnie pod uwagę kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Leczenie wyłącznie jednego schorzenia w oderwaniu od innych czynników nie ma sensu. Nie inne podejście stosuje się w dobrym ośrodku leczenia uzależnień, który obok tej ważnej, merytoryczno-terapuetycznej części terapii, zwraca również uwagę na wartościową dietę, odpowiednią dawkę ruchu, obcowanie z naturą, jak i jogę oraz medytację. Nie od dziś wiadomo, że pobyt w bliskim kontakcie z naturą oraz przytulnej, domowej atmosferze z dala od trosk, zawsze ma dobry wpływ na kondycję człowieka, co przekłada się na szybsze odczuwanie pozytywnych efektów terapii antyuzależnieniowej. Tymi właśnie zasadami pragnie kierować się nasz ośrodek leczenia uzależnień Ranczo Salemi. Nie bez przyczyny został stworzony na pięknej i urzekającej Sycylii! To tam, w oderwaniu od obowiązków domowych czy służbowych, pacjent ma szansę całkowicie odciąć się od trudnej codzienności i w pełni wczuć się w błogą, dobrą oraz ciepłą atmosferę tego miejsca.

A może tak… piękna, sycylijska kraina?

Dlaczego pobyt w Salemi może być idealnym rozwiązaniem? Sycylijskie słońce, wzgórza oliwne, szum ciepłego morza oraz uroki włoskich, klimatycznych miasteczek takich jak Erice, doskonale sprawdzają się w powrocie na właściwą ścieżkę życia. Obcowanie z urzekającą, śródziemnomorską naturą w odwiedzanych tuż obok ośrodka zakątkach, jak i podczas dodatkowych aktywności fizycznych, przynosi ogromne korzyści. Nie dość, że koi nerwy oraz pozwala “podreperować” nasze ciało, to jeszcze otwiera serce na niezwykłe bodźce estetyczne! Jesteśmy zwolennikami domowej atmosfery, która króluje podczas pobytu terapeutycznego w Salemi. Pragniemy odkłamać szpitalne i przygnębiające skojarzenia związane z leczeniem uzależnień, na rzecz bliskości, medytacyjnego ukojenia, przygotowywania wspólnych posiłków oraz – cieszenia się ogromem pozytywów, które oferuje pobyt na Sycylii! Spraw, aby terapia współgrała z wyjazdem kojarzonym również z prawdziwą regeneracją, rozwojem fizycznym i psychicznym oraz sycylijskim odpoczynkiem. Spróbuj samodzielnie odpowiedzieć na pytanie ”gdzie najlepsze leczenie uzależnień”!

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl