Podjęcie decyzji o udaniu się na terapię leczenia uzależnień jest jednym z najtrudniejszych, ale i najważniejszych kroków w życiu osoby uzależnionej. To właśnie ta jedna decyzja i otrzymanie profesjonalnej pomocy wpłynie na to, czy osoba uzależniona odzyska kontrolę nad własnym życiem. Jak jednak wybrać ośrodek leczenia alkoholizmu, by się na nim nie zawieść i otrzymać faktyczną pomoc?

Dlaczego wybór odpowiedniego ośrodka jest tak istotny?

Na początku powinniśmy sobie wyjaśnić, dlaczego nie warto wybierać pierwszego lepszego ośrodka. Być może niektórzy pomyślą, że najważniejszą kwestią jest to, by sam uzależniony chciał pomocy i dążył do zmian. W takiej sytuacji to, do jakiej placówki trafi, nie jest chyba aż tak istotne, prawda? Otóż nie! Takie myślenie jest ogromnym błędem!

Oczywiście, własna determinacja jest niezwykle ważna. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy decydować się na pierwszą lepszą placówkę. Dlaczego? Ponieważ sposób, w jaki dana placówka funkcjonuje, ma ogromny wpływ na jej klientów!

Jakich ośrodków leczenia alkoholizmu unikać?

Wiele osób myśląc o ośrodkach leczenia alkoholizmu, może przywoływać takie skojarzenia jak:

 • surowość
 • rygor
 • ogromną ilość regulaminów, które należy przestrzegać
 • smutek
 • i wszechobecny wstyd.

Jest nam niesamowicie przykro, że ktoś może mieć takie skojarzenia. Z czego to jednak wynika? Prawdopodobnie osoby te nasłuchały się historii o przeciętnych ośrodkach leczenia alkoholizmu. Co gorsza, może przekonały się o tym nawet na własną rękę…

Nie możemy zrozumieć, jak ktoś mógł pomyśleć o tym, że wprowadzanie tak negatywnej atmosfery w placówce byłoby w stanie komukolwiek pomóc. Oczywiście, pewne zasady i regulaminy są niezbędne, ale Tego typu ośrodków powinno się unikać za wszelką cenę! Ich podejście zdecydowanie odbiega od tego, jak powinna wyglądać terapia uzależnień. Po czym w takim razie poznać, że dana placówka jest odpowiednim miejscem?

Jaki powinien być dobry ośrodek leczenia alkoholizmu?

Wiemy już, jakich ośrodków z pewnością powinniśmy unikać. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim kluczowe jest to, by dany ośrodek leczenia alkoholizmu podchodził w sposób indywidualny do każdego klienta. Tylko w taki sposób będzie mógł idealnie dostosować się do jego potrzeb.

Istotne jest także to, by każdy dzień w ośrodku był odpowiednio zaplanowany. Oczywiście nie chodzi o to, by terapia zajmowała cały dzień. W końcu czas na odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny też jest potrzebny. Dobre ośrodki leczenia alkoholizmu wyróżniają się jednak tym, że planują ciekawe zajęcia dodatkowe. W naszym Ranczo Salemi klienci uczęszczają na jogę, medytację i terapię z udziałem zwierząt. Dodatkowo organizujemy także interesujące wycieczki, które umożliwiają klientom zwiedzenie pięknej Sycylii.

W ośrodku powinna panować także miła atmosfera. Dzięki temu klienci będą w stanie otworzyć się przed psychoterapeutami i także przed pozostałymi uczestnikami. Nikt nie chciałby także odczuwać takiego pobytu jak kary. Wyjazd do ośrodka nie powinien przywoływać żadnego stresu, a sam pobyt klient powinien pozytywnie wspominać.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl