Chęć wyleczenia swojego uzależnienia jest niezwykle dobrą i opłacalną decyzją. Prawidłowo przeprowadzone leczenie sprawi, że pozbędziesz się swojego problemu i zaczniesz żyć w pełni. Z pewnością interesuje Cię jednak to, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na ten cel. Lepiej zdecydować się na NFZ, czy prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

Oferta NFZ

Propozycja NFZ jest dość rozbudowana. Chętny do wyboru ma leczenie stacjonarne, konsultacje ambulatoryjne, czy oddziały dzienne. Pomimo tego, że psychoterapia jest podstawą tego leczenia, okazuje się, że decydując się na NFZ, nie otrzymamy dostępu do pomocy specjalistów. Bardzo prawdopodobne jest to, że diagnozę wystawi nam osoba nieposiadająca wykształcenia medycznego. Z tego względu terapia ta prawdopodobnie nie będzie zbyt skuteczna.

Właśnie dlatego, jedyną zaletą tej oferty jest cena. Za dobę pobytu na Oddziale Terapii Uzależnień NFZ zapłacimy około 150 zł. Można powiedzieć więc, że cena ta jest adekwatna do jakości oferowanej usługi i praktycznym braku pomocy specjalistów.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

W przypadku prywatnych ośrodków leczenia uzależnień sprawa wygląda inaczej. Oferta tego typu placówek jest niezwykle zróżnicowana. Większość ośrodków posiada zespół wyszkolonych specjalistów.

W ofercie znajdziemy prywatne i grupowe sesje terapeutyczne, rehabilitację i konsultacje psychologiczne. Co więcej, można trafić na oferty zawierające różnego typu aktywności dodatkowe takie jak joga, medytacja, a czasem nawet zwiedzanie.

Ze względu na to, że każda placówka ma swój własny cennik, ciężko jest podać jedną kwotę leczenia. Koszt turnusu może wahać się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dzieląc ten czas na ilość dni, pobyt w takiej placówce kosztuje około 600 złotych za dobę. Cena jest zatem dużo wyższa, niż w przypadku NFZ, jednakże idzie za nią również jakość usługi i stan placówki.

Którą opcję wybrać?

To, na którą opcję warto się zdecydować, jest kwestią bardzo indywidualną. Jeżeli osoba uzależniona posiada wystarczającą ilość gotówki, dużo lepszą opcją będzie wybór prywatnego ośrodka leczenia uzależnień. Dzięki temu zainteresowany zyska dostęp do wyspecjalizowanego personelu i lepszych warunków socjalnych.

Jednak jeżeli cena prywatnej usługi jest zbyt wysoka, warto mimo wszystko skorzystać z usługi NFZ. Pamiętaj, że Twoje zdrowie i leczenie jest niezwykle ważną kwestią!

Co ma do zaproponowania nasz ośrodek leczenia uzależnień?

Pobyt w naszym ośrodku leczenia uzależnień jest przeżyciem holistycznym. Łączymy w nim psychoterapię wraz z jogą, medytacją i zwiedzaniem. W końcu niezwykłą stratą byłoby przebywanie na Sycylii bez możliwości zobaczenia jej najpiękniejszych zakątków.

Oferujemy Państwu pobyt 2 lub 4 tygodniowy. Na 2 tygodnie spędzone w naszym ośrodku trzeba przeznaczyć 10 tysięcy złotych. W przypadku pobytu 4 tygodniowego kwota ta wynosi 15 tys. złotych.

Cena oferty zawiera:

 • transfery z lotniska w Palermo
 • pełne wyżywienie
 • terapię indywidualną i grupową
 • codzienną jogę i medytację
 • wycieczki fakultatywne i aktywności, wraz z biletami wstępu.

Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania dłuższego pobytu. Jego okres trwania oraz cenę ustala się indywidualnie.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl