Alkoholizm to bardzo ciężkie uzależnienie, które wpływa na życie zarówno osoby uzależnionej, jak i jej najbliższych. Jednym z najtrudniejszych kroków w poradzeniu sobie z tym nałogiem jest przyznanie się do zaistniałego problemu i udanie się po profesjonalną pomoc. W większości przypadków terapia i odwyk alkoholowy są konieczne do odzyskania kontroli nad własnym życiem. Jednak ile czasu trwa taki odwyk alkoholowy?

Od czego zależy czas trwania odwyku alkoholowego?

Na czas trwania odwyku alkoholowego wpływa wiele czynników. Między innymi zależy on od stopnia uzależnienia, tego, czy osoba uzależniona podjęła współpracę z profesjonalistami i tego, jaki tryb leczenia wybrała.

Jednakże najważniejszą kwestią jest to, by osoba uzależniona sama dążyła do zmian. Bez jej własnych chęci i dobrej współpracy, osiągnięcie zamierzonego celu byłoby bardzo trudnym zadaniem.

Jak wygląda taki odwyk?

Odwyk alkoholowy składa się z kilku etapów. Na początku konieczne jest przeprowadzenie detoksu alkoholowego. Dla wielu osób jest to najtrudniejszy moment całego odwyku. Wiąże się on bowiem z całkowitym odstawieniem alkoholu.

Następnie przychodzi czas na terapie indywidualne i grupowe. To właśnie one są najważniejszym etapem w całym odwyku alkoholowym. Dzięki nim osoba uzależniona zdaje sobie sprawę ze sposobu działania uzależnienia. Sesje grupowe uzmysławiają jej natomiast, że nie tylko ona posiada podobny problem. Pozwalają także na to, by dzielić się swoimi doświadczeniami i wzajemnie wspierać.

Następne kroki mogą różnić się w zależności od konkretnych ośrodków. Wiele placówek wprowadza warsztaty intra- i interpersonalne, a także konsultacje rodzinne. Coraz częściej możemy spotkać się także z wprowadzaniem zajęć dodatkowych takich jak joga, medytacja, lub terapia z udziałem zwierząt. W niektórych przypadkach, pod koniec terapii wprowadzana jest także terapia ambulatoryjna.

Ile czasu trwa odwyk alkoholowy?

Ze względu na ilość wspomnianych przez nas chwilę temu etapów, czas trwania odwyku alkoholowego może się bardzo różnić. Zazwyczaj trwa on jednak od 2 do kilku tygodni. Kwestie te są jednak bardzo indywidualne.

Czy dwutygodniowa terapia faktycznie jest w stanie pomóc?

Niektórych zapewne zdziwił fakt, że odwyk może trwać tylko 2 tygodnie. Tak się składa, że podstawowa terapia w naszym ośrodku leczenia uzależnień również obejmuje taki okres. Czy w tak krótkim czasie możemy faktycznie pomóc osobom uzależnionym? Otóż tak!

Wynika to z tego, że terapia w Ranczo Salemi jest bardzo kompleksowa. Zdecydowanie różni się od typowych, godzinnych spotkań z jakimś psychoterapeutą w kraju. Właśnie z tego względu jest ona w stanie tak szybko zadziałać. W naszym ośrodku wykorzystujemy także, wspomniane chwilę temu zajęcia dodatkowe. Naszych klientów zabieramy także na wycieczki po pięknej Sycylii.

Obawiasz się, że te dwa tygodnie mogą nie być wystarczające? W naszej ofercie znajduje się także terapia czterotygodniowa. Co więcej, zainteresowani klienci mogą jeszcze bardziej wydłużyć czas trwania ich terapii. To wszystko zależy od każdego indywidualnego przypadku.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl