LECZENIE ALKOHOLIZMU

Czym właściwie jest alkoholizm?

Alkoholizm to bardzo ciężkie uzależnienie. Jest zaliczane do chorób chronicznych i postępujących.

Wielu alkoholików przez długi czas nie potrafi przyznać się do tego, że uzależnienie to przejmuje kontrolę nad nimi i nad ich życiem. Nie wiedzą oni jednak, że jeżeli w porę nie otrzymają odpowiedniej pomocy, a także nie utrzymają abstynencji, alkohol może doprowadzić nawet do ich śmierci. Właśnie z tych względów prawidłowe leczenie alkoholizmu jest tak ważne.

Czy ta choroba może dotyczyć również Ciebie?

Ośrodek leczenia uzależnień – czy powinieneś rozpocząć terapię?

Ile razy w swoim życiu sięgałeś po kolejny kieliszek, twierdząc, że robisz to po raz ostatni? Najwyższa pora rozprawić się z nałogiem i postawić na ośrodek leczenia uzależnień, który pomoże Ci wyjść na prostą!

Kto wpada w nałóg? Jakie osoby są najbardziej narażone na uzależnienie?

Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, dlaczego akurat ta, a nie inna osoba ma problem z uzależnieniem. Dlaczego to właśnie ona ma problem z uzależnieniem? Dowiedz się, kto wpada w nałóg i jakie osoby są najbardziej narażone na uzależnienie.

Jak wszyscy dobrze wiemy, w naszym życiu mogą pojawiać się trudniejsze okresy. Niektóre osoby nie wiedzą już jak sobie z nimi radzić i zaczynają sięgać po używki. Wydaje im się to prostym i szybkim rozwiązaniem problemu. Takie osoby nie wiedzą jednak, że w ten sposób wcale nie uciekają od problemu, a wręcz go pogłębiają. Nie pomaga im również to, jak łatwo można zdobyć używki w Polsce.

Zastanawiasz się, czy ta choroba może dotyczyć również Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich? Nie wiesz jednak, jak rozpoznać to popularne uzależnienie? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, które zasugerują Ci, czy leczenie uzależnień to dobra droga w danym przypadku. Wyjaśnimy Ci także, jakie osoby częściej popadają w nałogi.

Od czego zacząć leczenie alkoholizmu?

Rozpoczęcie leczenia alkoholizmu jest najtrudniejszym krokiem, jaki musi podjąć osoba uzależniona. Jednakże tylko dzięki temu będzie ona w stanie na nowo odzyskać swoje życie. Od czego zacząć ten proces?

Najważniejsze jest to, by dana osoba zdała sobie sprawę z tego, że faktycznie ma problem z alkoholem. Bez jej własnych chęci nie znajdzie wystarczającej motywacji do tego, by podjąć leczenie. Niezwykle istotne jest również to, by alkoholik odczuwał wsparcie najbliższego otoczenia. Dzięki niemu będzie mógł poczuć siłę do podjęcia tej wymagającej walki.

Od czego zacząć leczenie alkoholizmu? 5 kroków, które trzeba podjąć.

Znajdź odpowiednią drogę i dowiedź się, od czego zacząć leczenie alkoholizmu oraz jaką pomoc dla alkoholika możemy zaoferować.

12 kroków AA – na czym polegają? Jak pomagają?

Program 12 kroków AA ma pomóc ludziom przejść duchową odbudowę, jednocześnie lecząc ich z choroby. Okazało się, że jest to bardzo skuteczny sposób na leczenie alkoholizmu, więc zaczęto go stosować w grupach wsparcia na całym świecie.

Hierarchia wartości – narzędzie, które pomoże Ci na drodze trzeźwienia!

Wartości są tym, dookoła czego koncentrujemy swoje działania. Ustalenie świadomej hierarchii wartości pozwala nadać życiu odpowiedni kierunek i ułatwia proces trzeźwienia.

Co zrobić, jeśli alkoholik nie chce pomocy?

Jak rozmawiać z alkoholikiem? 7 ważnych wskazówek.

Jak rozmawiać z alkoholikiem by z dialogu wynikło coś możliwie konstruktywnego? Takie pytanie zadaje sobie każda rodzina alkoholika. Poznaj uniwersalne rady, które mogą posłużyć jako kompas podczas konwersacji z osobą uzależnioną.

Leczenie alkoholizmu – dlaczego alkoholik odmawia pomocy?

Osoby uzależnione bardzo często nie chcą udać się po pomoc. Dlaczego tak się dzieje? Czy leczenie alkoholizmu aż tak przeraża osoby uzależnione?

Jak przekonać alkoholika do leczenia?

Moment, w którym uświadamiamy sobie, że bliska nam osoba ma poważny problem związany z nadużywaniem alkoholu, jest zawsze niezwykle ciężką chwilą. Jak zaproponować takiej osobie leczenie alkoholizmu w najbardziej skuteczny i odpowiedni sposób?

Leczenie alkoholizmu – jak pomóc osobie uzależnionej i zachęcić ją do terapii?

Wielu alkoholików podejmuje terapię dopiero w momencie, w którym koszty picia zaczynają przeważać nad korzyściami płynącymi ze spożywania alkoholu. Moment ten jednak może nadejść zbyt późno, dlatego czynnego alkoholika należy zachęcić do rozpoczęcia leczenia.

Jak przekonać alkoholika do leczenia?

Najlepszą formą pomocy jest skłonienie nałogowca do pobytu w ośrodku leczenia uzależnień. Często jednak osoby uzależnione wzbraniają się przed taką decyzją. Jak przekonać alkoholika do leczenia?

Okazało się, że ktoś z Twoich bliskich zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i wiesz, że potrzebuje pomocy? Nie chce jej jednak przyjąć ani w żadnym wypadku słuchać o terapii i leczeniu alkoholizmu? Dowiedz się, jak reagować w takiej sytuacji.

Przede wszystkim musisz pamiętać, żeby podczas każdych rozmów bardzo ostrożnie dobierać słowa. Osoby uzależnione mogą być bardzo rozdrażnione, a każde słowo może wyprowadzić je z równowagi. Niezależnie od tego, czy osoba uzależniona jest już świadoma swojego problemu, czy jeszcze nie zdaje sobie z niego sprawy, najważniejszą kwestią jest cierpliwość, łagodna atmosfera i zapewnienie o Twojej chęci pomocy. Dzięki temu osoba uzależniona zda sobie sprawę, że nie została ze swoim problemem sama.

Leczenie alkoholizmu – jak przebiega?

Kiedyś wszelkie uzależnienia stanowiły ogromny temat tabu. Dzisiaj na szczęście już tak nie jest, a ludzie, którzy słyszą, że ich bliscy wybierają się do ośrodka leczenia uzależnień, cieszą się, że dane osoby zebrały w sobie siłę i chęć do zmian.

Wiele osób nie wie jednak, jak w praktyce wygląda takie leczenie alkoholizmu. Wbrew pozorom nie polega ono na siedzeniu w rygorystycznym ośrodku, który dba jedynie o dyscyplinę. Pamiętaj jednak, że my możemy wypowiadać się tylko na temat tego, jak terapia wygląda w Ranczo Salemi. Czego możesz się zatem u nas spodziewać?

Objawy odstawienia alkoholu

Jakie są możliwe symptomy odstawienia alkoholu? To popularny wśród alkoholików – alkoholowy zespół abstynencyjny. Podpowiemy Ci jak sobie z nim radzić.

Na czym polega terapia alkoholowa w ośrodku leczenia uzależnień?

Leczenie uzależnień przestało być tematem tabu. Jednakże wiele osób w dalszym ciągu zastanawia się, na czym polega terapia alkoholowa. Sprawdź, jak wygląda pobyt w ośrodku leczenia uzależnień.

Formy terapii uzależnień, ich zastosowanie i korzyści

Jest to jeden z najważniejszych tematów, które należy poruszyć w tematyce uzależnień. Warto mieć świadomość i rzetelne informacje o formach leczenia uzależnień, które pozwolą osobie uzależnionej podjąć słuszną decyzję co do rodzaju terapii. 

Trzeźwienie jako proces – fazy zdrowienia

Trzeźwienie należy traktować jako proces zdrowienia. Sprawdź zatem, przez jakie fazy zdrowienia musi przejść alkoholik podczas swojego leczenia.

Metody leczenia, które stosujemy w Ranczo Salemi

Leczenie uzależnień w Ranczo Salemi przeprowadzamy w oparciu o innowacyjne i najskuteczniejsze metody walki z nałogami. Łączymy klasyczną psychoterapię z pracą nad swoim ciałem i duchem. Podczas leczenia wykorzystujemy między innymi behawioralno-poznawczy trening umiejętności rozwiązywania problemów, motywujące dialogi i naukę rozpoznawania emocji. Poza tym skorzystasz z:

Medytacji i jogi

W naszym ośrodku terapii uzależnień skorzystasz również z zajęć relaksacyjnych. Dzięki nim odnajdziesz swój wewnętrzny spokój oraz harmonię. Dodatkowo w ten sposób zmniejszysz swoje napięcia mięśniowe.

Wycieczek po pięknej Sycylii

Podczas terapii uzależnień nie można pomijać także ciekawych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Postaramy się znaleźć dla Ciebie nowe hobby, które będzie sprawiać Ci przyjemność i stanie się substytutem uzależnienia.

Terapii z udziałem zwierząt

Towarzystwo zwierząt ma niezwykle pozytywny wpływ na każdego człowieka. Poprawia nasze samopoczucie, obniża poziom odczuwanego stresu i pomaga w zdystansowaniu się od własnych problemów.

Leczenie alkoholizmu – jak wygląda życie po terapii?

Alkoholik po terapii – jak radzić sobie po odbyciu leczenia?

Utrzymanie abstynencji po terapii jest trudnym wyzwaniem. Jakie metody radzenia sobie z głodem alkoholowym są najskuteczniejsze?

Jak odzyskać radość z życia po wyjściu z nałogu?

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie – jak odzyskać radość z życia po nałogu? Czy to normalne, że czuję się źle, nawet gdy pozytywnie zakończyłem leczenie?

5 sposobów na to, jak wytrwać w postanowieniu po terapii uzależnień

Każda osoba, przechodząca proces wyjścia z nałogu, zadaje sobie pytanie „jak wytrwać w postanowieniu”, zwłaszcza tuż po zakończeniu terapii. Poznaj sprawdzone sposoby na to, jak ćwiczyć silną wolę, która z pewnością pomaga w wytrwaniu w trzeźwości.

Odwracalne skutki alkoholizmu – co mogę naprawić po terapii uzależnień?

Sprawdź, jakie są odwracalne skutki alkoholizmu, które mogą być zredukowane lub całkowicie usunięte w procesie terapii uzależnień.

Nie myśl, że życie po terapii będzie od razu idealne. W dalszym ciągu czeka na Ciebie spora ilość pracy nad sobą. Możesz w tym czasie odczuwać dwa, jakże skrajne stany – wielką motywację lub obawę o każdy następny krok. Pamiętaj jednak, że czeka Cię jeszcze wiele dobrego. Dzięki uczęszczaniu na grupy wsparcia w naszym ośrodku wiesz, że nie przechodzisz przez ten etap samodzielnie.

Co więcej, skuteczna terapia uzależnień daje Ci szansę na zmniejszenie lub całkowite pozbycie się wielu odwracalnych skutków alkoholizmu. Między innymi prawdopodobnie nie będziesz już zmagać się z dolegliwościami żołądkowymi. Znacznie poprawi się zatem Twoje zdrowie i samopoczucie.

Jak rozpoznać, czy terapia była skuteczna?

Wielu osobom wydaje się, że po zakończeniu terapii uzależnień wszystko od razu wróci do normy. Spodziewamy się, że życie będzie wyglądało tak, jak przed uzależnieniem. Takimi błędnymi nadziejami żyje zarówno chory, jak i jego najbliżsi. Wszyscy mają nadzieję, że osoba uzależniona już nigdy nie będzie chciała wrócić do nałogu. Niestety, ale nie jest to takie proste, a zdrowienie to naprawdę długotrwały proces. Istnieje jednak kilka czynników, które świadczą o tym, że odbyta terapia faktycznie przyniosła skutki. Pośród nich możemy wyróżnić:

Utrzymanie abstynencji

Oczywiście pierwszym i najważniejszym znakiem jest zaprzestanie sięgania po daną używkę. 

Z

Osiągnięcie Twojego celu

Podczas terapii każdy określa swój indywidualny cel, który powinien osiągnąć po zakończeniu leczenia uzależnień.

Prozdrowotna postawa

Leczona osoba powinna obudzić w sobie bardziej prozdrowotną podstawę, nakierowaną na troskę o siebie i swoich najbliższych.

w

Poprawa relacji

Leczenie uzależnień powinno pomóc Ci w odbudowie relacji społecznych z Twoim najbliższym otoczeniem.

Co zrobić, jeśli leczenie nie pomogło?

Czasem zdarza się tak, że wbrew naszym największym chęciom, osoba uzależniona ponownie powraca do picia. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi w trudnych momentach w życiu, z którymi dana osoba nie jest w stanie sobie poradzić. Wydaje jej się, że ponowne sięgnięcie po alkohol to jedyne rozwiązanie.

Co zrobić w takiej ciężkiej sytuacji i jak rozpoznać, że dana osoba powraca do swojego nałogu?

Nawrót choroby alkoholowej – jak go rozpoznać i jak sobie z nim radzić?

Podczas procesu trzeźwienia mogą zdarzać się trudne okresy. Jednym z nich jest nawrót choroby alkoholowej. Jest to powrót do aktywnej fazy uzależnienia, w której łamie się abstynencję. Jak rozpoznać fazy nawrotu?

Mechanizm nawrotu choroby alkoholowej

Jaki mechanizm uzależnień stoi za nawrotem do choroby alkoholowej? Znajomość tego mechanizmu może ułatwić wychodzenie z nałogu.

Co zrobić, gdy alkoholik po terapii wraca do picia?

Czasami w momencie, w którym czujemy się już wolni od naszego nałogu, wraca on do nas z podwojoną siłą. Szczególnie w trudnych momentach, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Co zrobić w takiej sytuacji?

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


    Informacje

    adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

    zadzwoń do nas: +48 603 241 264
    WhatsApp:
    +48 603 241 264

    e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl