Rozważając podjęcie terapii uzależnień, czy to w ośrodku leczenia uzależnień czy też w przychodni bliskiej miejsca zamieszkania, stawiamy sobie przede wszystkim pytanie – czy uda mi się skończyć z nałogiem? Osoby uzależnione, kontaktujące się z nami, najczęściej pytają nas, co może “naprawić” taka terapia i na jakie aspekty ich życia oraz zachowania potrafi wpłynąć. Wszyscy doskonale wiemy, że konsekwencji nałogu, w zależności od jego trwania, może być bardzo wiele i są to zarówno psychiczne skutki, jak i fizyczne. W niniejszym artykule przedstawimy odwracalne skutki alkoholizmu, które mogą być zredukowane lub całkowicie usunięte w procesie terapii uzależnień.

W czym pomoże leczenie uzależnienia od alkoholu i co pomoże nam “naprawić”?

Na początku z pewnością trzeba podkreślić, iż leczenie uzależnienia od alkoholu ma jeden główny cel – wyposażyć uzależnionego w narzędzia, które pozwolą mu zrezygnować z sięgania po alkohol i kontynuować po wyjściu z ośrodka drogę do życia w trzeźwości. Pośrednio istnieje jednak szereg pobocznych celów, które gość placówki jest w stanie osiągnąć w wyniku pracy z terapeutą, podczas terapii indywidualnej czy grupowej. Z pewnością wynikiem terapii jest również redukcja skutków nałogu, co pozwoli na poprawę zdrowia i samopoczucia uzależnionego – zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Nałóg niesie za sobą przykre konsekwencje zdrowotne, społeczne i psychiczne. Należy podkreślić, że część z nich jest niestety nieodwracalna, ale jest także szereg dolegliwości i zjawisk, które leczenie uzależnienia od alkoholu pomoże zredukować. Jakie odwracalne skutki alkoholizmu możemy naprawić w wyniku terapii?

 • Dzięki terapii alkoholowej możesz pozbyć się dolegliwości żołądkowych, takich jak: biegunki, refluks, nudności, wzdęcia, krwiste wymioty.
 • Rezygnując z alkoholu możesz cofnąć stłuszczenie wątroby i wyleczyć jej zapalenie, a także wyleczyć ostre i przewlekłe zapalenie trzustki – oczywiście pośrednio, włączając w terapię także opiekę medyczną.
 • Jeśli cierpisz na anemię, nadciśnienie tętnicze lub zaburzenia rytmu serca, odstawienie alkoholu pomoże Ci zwalczyć te problemy.
 • Terapia alkoholowa pomaga także w leczeniu problemów psychicznych, takich jak depresja, brak koncentracji oraz halucynacje.
 • Zakończenie nadużywania alkoholu pomoże Ci w rozwiązaniu problemu niskiego libido czy kłopotów z erekcją. Pozwoli także złagodzić zaburzenia miesiączkowania oraz przywrócić płodność.
 • Terapia pod okiem doświadczonych specjalistów przywróci Twoje poczucie własnej wartości, wiarę w siebie oraz pomoże rozwiązać problemy rodzinne. Podczas terapii nauczysz się, jak ponownie żyć w otoczeniu najbliższych i dbać o relacje z otoczeniem.
 • Rozmowy ze specjalistami pomogą Ci na nowo zrozumieć własne emocje, nauczyć się ich zdrowego wyrażania oraz kontroli nad nimi.

To tylko niektóre z odwracalnych skutków alkoholizmu, których będziesz mógł pozbyć się w procesie terapii. Głównym celem, jaki z pewnością sobie stawiasz, jest powrót do normalnego, szczęśliwego życia, bez konieczności ciągłego sięgania po alkohol, a w drodze do tego celu z pewnością zdobędziesz wiele drobniejszych sukcesów. Każdy krok w kierunku powrotu do zdrowia jest niezwykle ważny i cenny, a obserwowanie zmian, jakie dokonują się w Twoim ciele i głowie jest niezwykle motywująca. Goście naszego ośrodka wielokrotnie wspominali, że każdy dzień pozwalał im odzyskać kolejną cząstkę siebie, którą utracili w wyniku długotrwałego nałogu.

W jaki sposób pomaga ośrodek leczenia uzależnień Ranczo Salemi?

W zależności od placówki, w której zdecydujesz się na leczenie, będzie ono przebiegało nieco inaczej. W przypadku Ranczo Salemi jest to dwutygodniowy pobyt wypełniony zajęciami z terapeutami, przeplatanymi z ćwiczeniami jogi oraz medytacji, a także aktywnościami dodatkowymi w wolnym czasie. To kompleksowy program terapii, który jest niezwykle skuteczny ze względu na wiele płaszczyzn, które dotyka. W naszym ośrodku leczenia uzależnień pracują najlepsi terapeuci z Polski, którzy na co dzień pracują w renomowanych placówkach. Masz możliwość rozmowy i kontaktu z nimi, a także z instruktorami jogi oraz medytacji, przez cały czas trwania pobytu, niemal przez 24h na dobę. Założycielem ośrodka jest Paweł Durakiewicz, który w przeszłości sam borykał się z uzależnieniem i – jak sam podkreśla – otarł się o śmierć. W placówce panuje niezwykle przyjazna i domowa atmosfera. W czasie leczenia nie tylko dbamy o to, by zniwelować odwracalne skutki alkoholizmu, ale także dotrzeć w głąb siebie, poznać się na nowo, odzyskać chęć do życia, wiarę w siebie i w szczęśliwą przyszłość.

Leczenie uzależnień w naszym ośrodku »

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl