Ostatni raz. Ile razy w swoim życiu sięgałeś po kolejną działkę, kieliszek czy żeton twierdząc, że robisz to po raz ostatni? Najwyższa pora rozprawić się z nałogiem i postawić na ośrodek leczenia uzależnień, który pomoże Ci wyjść na prostą!

Walka z uzależnieniem – kiedy na terapię?        

Kolejna nieudana próba stłumienia nałogu, kolejna sugestia rodziny o rozpoczęciu terapii w ośrodku leczenia uzależnień. Ty nie masz jednak najmniejszej ochoty na siedzenie na przysłowiowej kozetce i wsłuchiwanie się w morały prawione przez zupełnie obcą osobę. Czujesz strach, skrępowanie i wstyd – w końcu osoba ta z pewnością pokusi się o drobne złośliwości, komentarze lub nazwie Cię nałogowcem. A może uważasz że uzależnienie rozpoczyna się w chwili, gdy się do niego publicznie przyznajemy rozpoczynając leczenie?

Zastanów się raz jeszcze, bowiem odpowiednio dobrane leczenie może odmienić Twoje życie na zawsze. Zapomnij o przytłaczającym biurze i kłopotliwych pytaniach –  współczesne terapie realizowane są w małych grupach o wspólnych doświadczeniach. Spotkasz więc osoby myślące, czujące i.. potrzebujące pomocy jak Ty. W wyniku wielu rozmów i warsztatów wypracujecie wspólną strategię wyjścia z nałogu, którą samodzielnie wprowadzisz w własne życie – bez najmniejszego przymusu ze strony terapeutów. Zamiast obawiać się przebiegu rehabilitacji zastanów się raczej kiedy się na terapię zapiszesz.

I pamiętaj, podjęcie terapii uzależnień jest objawem Twojej siły, nie słabości!

Wybierz najlepszy ośrodek leczenia uzależnień

Wybór odpowiedniego ośrodka leczenia uzależnień to jedna z najważniejszych decyzji w procesie wychodzenia z nałogu. W zależności od preferencji oraz możliwości finansowych możesz zdecydować się na refundowaną placówkę publiczną bądź dyskretny wyjazd do prywatnego ośrodka zlokalizowanego z dala od miejskiego zgiełku. Właśnie taką placówką jest ośrodek leczenia uzależnień Ranczo Salemi, znajdujący się na malowniczej włoskiej Sycylii, tak dobrze znanej nam z Ojca Chrzestnego. Piękna lokalizacja to jednak nie wszystko – warto zwrócić również uwagę na:

Jakość specjalistów

Długa lista dyplomów i zrealizowanych szkoleń nie świadczy o terapeucie. Szukaj profesjonalistów dysponujących zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Czy po zakończeniu szkoleń zaangażowali się w projekty dodatkowe? Działają dobroczynnie? A może mają doświadczenie z pracy z ludźmi podobnymi do Ciebie? Specjalista od wszystkiego to nie specjalista dla Ciebie!

W naszym ośrodku leczenia uzależnień znajdziesz wyłącznie osoby z pasją, poświęcające każdą wolną chwilę niesieniu pomocy potrzebującym. Każde z nich charakteryzuje się doskonałym przeszkoleniem zawodowym w połączeniu z praktyczną znajomością trudnego środowiska osób zmagających się z m.in.: nałogami, przemocą czy rozpadem związków. Nasza kadra wesprze Cię również w walce z silnymi stanami emocjonalnymi (jak depresja, niepokój czy lęki), skutecznie wspierając w przejściu fazy głodu.

Stosunek wobec uzależnionego

Wszelkie próby oceniania, moralizowania czy krytykowania nie mają prawa zaistnieć w trakcie terapii. Pierwsze dni terapii wiążą się najczęściej z paraliżującym strachem, który kumulował się w danej osobie przez lata. Brak zaufania, strach, niepewność, złość, stres czy wstyd  – wszystkie te emocje mogą zostać uwolnione jedynie w wyniku bezgranicznego zaufania terapeucie, skutkując chęcią poprawy swojego życia.

Ranczo Salemi to wyjątkowy ośrodek leczenia uzależnień, nastawiony na skuteczną walkę z nałogami poprzez harmonizację z przyrodą (zajęcia z udziałem zwierząt) oraz światem (elementy medytacji i jogi). Innowacyjna metoda oswobodziła z pułapki nałogu założyciela placówki – którego inspirującą historię możesz poznać tutaj  – i który zawsze chętnie porozmawia z Tobą o trudach walki z efektami uzależnienia.

Dzięki podporządkowaniu przebiegu terapii pod osobiste doświadczenia pana Pawła, ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje dostarczenie Ci wszystkich narzędzi niezbędnych do wyzwolenia się spod wpływu nałogu, doskonale rozumiejąc stan, w którym się aktualnie znajdujesz. Zaufaj nam i daj sobie szansę na odzyskanie radości z życia!

Konieczność realizacji badań przed przyjęciem do ośrodka oraz zasady współpracy z rodziną

Jeśli ośrodek terapeutyczny nie posiada w programie terapeutycznym szeroko zakrojonej diagnozy, to skorzystanie z jego usług może być niebezpieczne dla zdrowia. Brak możliwości kontaktu z rodziną uniemożliwia monitorowanie postępów, podważając wiarygodność placówki.

Pomimo odległej lokalizacji ośrodek leczenia uzależnień Ranczo Salemi gwarantuje wykonanie pełnego pakietu niezbędnych badań medycznych w Polsce (jeszcze przed wyjazdem), weryfikując aktualny stan zdrowia uzależnionego w jednej ze współpracujących z nami placówek medycznych. Postępy leczenia są na bieżąco konsultowane z rodziną w drodze połączeń telefonicznych oraz video.

Skuteczna terapia uzależnień: podejmij słuszną decyzję  

Czujesz, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem? A może właśnie w tej chwili balansujesz na cienkiej granicy między normalnością a uzależnieniem? Podejmij kroki w stronę nowego, świadomego życia i rozpocznij walkę z nałogiem rozpoczynając terapię uzależnienia już dziś!

Dlaczego warto?

 • Jesteśmy tacy jak Ty. Nasz założyciel pokonał dokładnie tą samą ścieżkę, na której się aktualnie znajdujesz – pokonał jednak nałóg(alkoholizm), a zgromadzoną wiedzę wykorzystuje w przystosowywaniu terapii uzależnień pod specyfikę życia z nałogiem (i jego objawów).
 • Żadnych zamknięć i ograniczeń. Pobyt na terapii powinien przynieść ukojenie nerwom, dając czas na odbudowanie osobowości. Nasza terapia uzależnień nie dyskryminuje nikogo, gwarantując wolną wolę m.in. przy wyborze aktywności weekendowych. W każdej chwili możesz również opuścić ośrodek.  
 • Odzyskasz wewnętrzny spokój. Zajęcia terapeutyczne są przeplatane regularną praktyką jogi oraz medytacji – umożliwiając odbudowę siły fizycznej oraz psychicznej. To także znakomity sposób na wyciszenie negatywnych emocji w późniejszym, samodzielnym życiu. Dowiedz się więcej na temat metod stosowanych w naszej terapii uzależnień.
 • Otworzysz się na świat. Życie w nałogu wiąże się najczęściej z przebywaniem na skraju marginesu społecznego, w odtrąceniu i samotności. Dzięki naszej terapii uzależnień wyjdziesz z mroku przy pomocy inspirujących zajęć (m.in. ze zwierzętami), odkrywaniu uroków wyspy czy poznawaniu ludzi podobnych do Ciebie. W trosce o Twój komfort nasze grupy nie przekraczają 8 osób.

Leczenie uzależnień w naszym ośrodku »

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl