Umiejętność podejmowania ryzyka adekwatnego do stawki stanowi obecnie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w sferze biznesowej. Szybka nagroda kusi również w codziennym życiu, pogrążając w długach niezależnie od wieku i statusu ekonomicznego. W pewnym momencie należy jednak wyznaczyć granicę, chroniącą nas przed popadnięciem w nałóg. Uważasz, że leczenie uzależnienia od gier hazardowych nie jest dla Ciebie? Pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości!

 

Leczenie uzależnienia od gier hazardowych – kiedy warto zwrócić się po pomoc?

W jaki sposób rozpoczyna się uzależnienie? Zachęceni przekazem reklamowym bądź rekomendacją znajomych decydujemy się na formę rozrywki uwzględniającą losowo przyznawaną nagrodę – początkowo jest to symboliczna kwota, drobiazg bądź uznanie współgraczy. Z czasem uzależniamy się od ryzyka, coraz chętniej sięgając po kolejne zdrapki, coraz wyższe pule w kartach czy kosztowniejsze żetony w kasynie.  W pewnym momencie zaczynamy zadłużać się w celu rozegrania kolejnej partii – widząc w niej szansę na tzw. odegranie się. Leczeniem uzależnienia od gier hazardowych można objąć każdą grą na pieniądze lub inne przedmioty wartościowe, których pozyskanie jest zależne od losu, wliczając m.in.:

 • Loterie, zdrapki i gry liczbowe
 • Gry z wykorzystaniem kości, kart, automatów czy innych urządzeń
 • Zakłady sportowe i zwykłe, wyścigi – obstawianie wyników oraz zwycięzców, biegu wydarzeń, laureatów (np. Nagrody Nobla, Grammy, Oscara)
 • Kasyna, kasyna online, grę na giełdzie
 • Gry audiotele, loterie promocyjne

Pamiętaj, że gra jest zabawą wyłącznie do momentu, gdy kontrolujesz ilość poświęcanego jej czasu, środków oraz zaangażowania. Jeżeli czujesz, że pomimo chęci nie możesz przestać grać, padłeś ofiarą patologicznego hazardu i wymagasz podjęcia leczenia uzależnienia od gier hazardowych.

Patologiczny hazard to choroba postępująca. W praktyce oznacza to, że im dłużej wstrzymujesz się z rozpoczęciem terapii uzależnienia, tym gorsze konsekwencję mogą spotkać Ciebie oraz Twoich bliskich. Kumulacja kredytów, pożyczek oraz długów zaciągniętych u prywatnych osób może ściągnąć na was spiralę długów, problemy z wierzycielami, utratę pracy, rozpad rodziny, a nawet doprowadzić do samobójstwa.

 

Efektywna terapia uzależnień – poznaj nasze innowacyjne metody

Rozwój uzależnienia od hazardu jest zależny od szeregu czynników, wliczając problemy w relacjach interpersonalnych, silne stany pobudzenia pojawiające się w nieregularnych odstępach czasu czy zaburzenia w samoocenie. Poznaj innowacyjne metody stosowane w naszej terapii uzależnień oraz ich dobroczynne skutki:

 • Głównym celem realizowanej przez nas terapii uzależnień jest wykluczenie powyższych stanów dzięki połączeniu dobroczynnego wpływu jogi oraz medytacji. Sekwencyjność powtórzeń wpływa na wyciszenie umysłu podczas gdy zróżnicowane asany wzmacniają kontrolę nad ciałem (i jego fizycznymi odruchami). Ważnym elementem terapii uzależnień jest również medytacja, pozwalająca zapanować nad skrajnymi stanami emocjonalnymi. Pożądanym efektem ubocznym jest oczyszczenie umysłu, umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji o swojej przyszłości.
 • Wykorzystanie zwierząt w zajęciach sprzyja poprawie relacji interpersonalnych, stymulując uczestników terapii uzależnień do komunikowania światu uczuć oraz budowy i podtrzymywania więzi. Ich obecność skutecznie obniża depresyjne nastroje – jak dowiedziono, gładzenie sierści to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyciszenie się. W naszym ośrodku będziesz miał szansę na zaprzyjaźnienie się z m.in. psami, alpakami czy osłami.
 • W trakcie leczenia uzależnienia od gier hazardowych wręczymy Ci narzędzia do walki z nałogiem, z których będziesz mógł swobodnie korzystać po zakończeniu pobytu w ośrodku. Nauczymy Cię mechanizmów kontrolowania własnych potrzeb, prawidłowej oceny sytuacji oraz sposobów na skuteczne wyciszenie negatywnych emocji. W trakcie terapii uzależnień wspólnie wyznaczymy plan wyjścia z nałogu, którego realizację będziemy wspólnie konsultować aż do całkowitego zerwania z hazardem.

Co ważne, będziesz przebywał pod stałą opieką naszej wykwalifikowanej kadry, która pomoże Ci dotrzeć do korzeni nałogu oraz skutecznie je wyplewić. Uwielbiasz ryzyko? W takim razie odważ się zawalczyć o lepsze życie i podejmij się terapii uzależnień zanim długi zrujnują Ci życie!

           

Ośrodek leczenia uzależnień – prywatny czy publiczny?

Podstawową wadą publicznych ośrodków leczenia uzależnień jest zbyt duże nagromadzenie osób uzależnionych, co przekłada się na dużą ilość potrzebujących w zestawieniu z niewielką ilością terapeutów o ogólnych specjalizacjach. Ośrodki te są bardzo często zlokalizowane w miastach, przez co znacznie łatwiej zdobyć przedmioty zaspokajające nałóg.

Proponujemy Ci podjęcie się leczenia uzależnienia od gier hazardowych w malowniczej scenerii, obfitującej w piękne zabytki, zachwycającą przyrodę i..wszechobecny spokój. Ranczo Salemi to ośrodek leczenia uzależnień zlokalizowany na Sycylii, charakteryzujący się wysoko wykwalifikowanym zespołem oraz niewielkimi grupami terapeutycznymi (do 8 osób) – umożliwiając maksymalne skupienie się na każdej z historii. Ciepły, przyjazny klimat pomaga w skupieniu się na wyjściu z nałogu a ciekawa oferta rekreacyjna wspiera w odnalezieniu nowego hobby – które być może stanie się Twoją nową życiową pasją.

Weź los w swoje ręce i rozpocznij terapię uzależnień w Ranczo Salemi!

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl