Podjęcie decyzji o wyjeździe do Ośrodka Leczenia Uzależnień zwykle podejmujemy dość późno, kiedy objawy naszego uzależnienia są już naprawdę bardzo widoczne i poważne. Dlatego tym bardziej zależy nam, aby miejsce, które wybierzemy, było dla nas najlepszym rozwiązaniem, a terapeuci, którzy będą z nami współpracować, doświadczonymi specjalistami. Zależy nam przecież na czasie – gdy przyznajemy się sami przed sobą do uzależnienia, chcemy jak najszybciej powrócić do normalnego, zdrowego życia. Właśnie dlatego leczenie uzależnionych za granicą to dość popularne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Jeśli zastanawiasz się nad tą decyzją, sprawdź, w jaki sposób zorganizować wyjazd swój lub bliskiej Ci osoby, która potrzebuje pomocy.

1. Jeśli rozważamy leczenie uzależnionych za granicą, jaki ośrodek wybrać?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz pomocy dla siebie, czy dla kogoś z rodziny, bądź znajomych, z pewnością pierwszym krokiem będzie wybór miejsca, gdzie odbędzie się terapia. Pierwszym miejscem, które zwykle przychodzi nam do głowy, są ośrodki terapeutyczne w Polsce, ze względu na łatwość organizacji takiego wyjazdu, ale kiedy dowiemy się, jakie korzyści niesie za sobą terapia za granicą, często decydujemy się na to pozornie trudniejsze rozwiązanie. Pozornie, gdyż tak naprawdę zaplanowanie terapii w takim miejscu wcale nie musi być trudne!

Za granicą istnieje wiele ośrodków pomagającym osobom uzależnionym, ale warto pamiętać o jednym – terapie często prowadzone są w językach obcych. Nawet, jeśli bardzo dobrze posługujemy się językiem w komunikacji codziennej, wyrażanie swoich myśli i emocji podczas profesjonalnej terapii może być dla nas trudne i powodować pewną blokadę. Dlatego uważamy, że najrozsądniejszym wyjściem jest ośrodek leczenia uzależnień za granicą dla Polaków, w którym prowadzone są terapie w języku polskim.

Takim miejscem jest właśnie Ośrodek Leczenia Uzależnień Ranczo Salemi na Sycylii. Jest to jedyny za granicą ośrodek skierowany tylko do Polaków. Zachęcamy zatem do przejrzenia naszej strony internetowej, zapoznania się z metodami terapii Ośrodka, pracującymi w nim terapeutami, a także korzyściami, jakie płyną z wyboru tego miejsca.

2. Przygotowanie mentalne przed wyjazdem do Ośrodka Leczenia Uzależnień za granicą

Gdy myślimy o przygotowaniu się do wyjazdu, w pierwszej chwili do głowy przychodzi nam pakowanie oraz załatwienie spraw typowo organizacyjnych. Pamiętajmy jednak, że inaczej niż w przypadku wakacji, przygotowanie do tego typu wyjazdu oznacza coś więcej. Jeśli to Ty planujesz wyjazd na terapię za granicą, powinieneś na chwilę odłożyć te wszystkie organizacyjne sprawy i w skupieniu oraz spokoju pomyśleć o kroku, który właśnie podejmujesz.

Przede wszystkim powinieneś sam sobie podziękować – zaczynasz właśnie nowe, szczęśliwsze życie. Sama decyzja to już ogromny, dojrzały i bardzo odpowiedzialny krok. W myślach powinieneś zastanowić się nad tym, jakie są Twoje oczekiwania w stosunku do terapii oraz obawy, o których będziesz mógł porozmawiać z terapeutami jeszcze przed wyjazdem lub tuż po dotarciu do celu. Warto przemyśleć również cele, które chcesz osiągnąć – oczywiście, głównym z nich jest wyjście z uzależnienia, ale wielu naszych pacjentów ma również mniejsze cele poboczne, które pomagają im dotrzeć do tego kluczowego. Spróbuj zachęcić swój umysł do otwarcia się na to, co nowe. Przygotowany w ten sposób do wyjazdu na pewno szybciej będziesz mógł skorzystać z dobrodziejstw terapii i wszystkiego, co spotka Cię podczas pobytu.

Jeśli organizujesz wyjazd dla bliskiej Ci osoby, spróbuj szczerze i otwarcie porozmawiać z tą osobą o wszelkich jej obawach. Leczenie uzależnionych za granicą może wzbudzać w nim wiele pytań i budzić niepokój. Okaż swoje wsparcie i zapewnij ją, że będziesz czekać na jej powrót z niecierpliwością, ale i dużą wiarą w powodzenie terapii. Wspólnie poczytajcie o Ośrodku, metodach terapii i dodatkowych, przyjemnych aktywnościach, jakie można w nim podjąć. Czasem wystarczy krótka rozmowa o tym, co czeka osobę wyjeżdżającą na terapię za granicą, aby poczuła się ona pewniej i spokojniej.

3. Wybierz termin i skontaktuj się z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień za granicą

Sprawdź terminy, jakimi dysponuje Ośrodek Terapii Uzależnień i wybierz ten najbardziej dogodny dla Ciebie. Kontaktując się z nami, otrzymasz wszelkie potrzebne informacje, które pomogą Ci się przygotować do wyjazdu. Otrzymasz od nas informacje o tym, co powinieneś zabrać ze sobą, a także to, czego nie wolno, a także co należy zrobić przed wyjazdem. Zajmiemy się organizacją najlepszego połączenia lotniczego dla Ciebie, aby ułatwić Ci przyjazd.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, związane z wyjazdem, spróbuj przygotować sobie listę, którą będziemy mogli omówić telefonicznie lub mailowo. Prawdopodobnie wszelkie materiały przesłane przez nas będą odpowiedziami na Twoje wątpliwości, ale cały czas pozostajemy do Twojej dyspozycji, abyś bez stresu i niepotrzebnych zmartwień przygotował się do przyjazdu.

4. Dopełnij wszelkich formalności przed przyjazdem

Decydując się na wyjazd do Ośrodka Leczenia Uzależnień za granicą, musimy dopełnić kilku formalności, ale nie ma się czego obawiać – pomagamy we wszystkim. W cenie terapii zawiera się ubezpieczenie zdrowotne, które dla Ciebie zorganizujemy, natomiast będziesz musiał jeszcze zakupić bilety lotnicze. Oczywiście pomożemy znaleźć i wytypować najkorzystniejsze dla Ciebie, a także przebrnąć przez formalności związane z ich zakupem. Te 2 rzeczy wystarczą, abyś był gotowy do przyjazdu. To naprawdę proste!

5. Spakuj potrzebne rzeczy i pozytywne nastawienie

Aby pakowanie nie było dla Ciebie trudnością, przekażemy Ci informację o tym, co powinien mieć ze sobą każdy pacjent przyjeżdżający na naszą terapię za granicą. Pamiętaj, żeby spakować ze sobą również pozytywne nastawienie! 😉 Wyjazd na terapię to naprawdę szczęśliwa decyzja – rozpoczniesz tutaj nowe życie i rozwiążesz swoje problemy. Gwarantujemy, że w naszym ośrodku poczujesz się jak w domu, o czym często wspominają nasi pacjenci kończący swoją terapię. Mamy dla Ciebie wiele niespodzianek i propozycji dodatkowych aktywności, które będą znakomitym uzupełnieniem terapii w tym pięknym, malowniczym i słonecznym miejscu.

Mamy nadzieję, że leczenie uzależnionych za granicą stało się teraz dla Ciebie nieco jaśniejsze i łatwiejsze do zaplanowania. Jeśli jednak nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytania, pamiętaj, że w każdej chwili możesz się z nami skontaktować w dowolny sposób – poprzez czat na stronie czy też dane kontaktowe, które znajdziesz tutaj.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl