Dzisiejszy świat – pomimo wielu udogodnień oraz oferowanych pozytywów – dostarcza jednocześnie coraz więcej obowiązków, a narastająca presja i oczekiwania otoczenia bądź własne ambicje, pchają do różnych nałogów. Niezależnie od tego czy cierpimy na alkoholizm, patologiczny hazard czy narkomanię, najważniejszym krokiem i szansą będzie świadome podjęcie decyzji o leczeniu. Obecnie pojawiają się coraz to nowsze możliwości na odbycie terapii, a do jednych z częściej zadawanych pytań jest wybór odpowiedniego miejsca. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy ośrodkiem leczenia uzależnień za granicą a tymi w Polsce?

Terapia za granicą z dala od domu a w Polsce

Dróg do walki z destrukcyjnym nałogiem jest kilka, a pomoc możemy znaleźć w różnych miejscach. Zdecydowanie najważniejszym elementem będą regularne spotkania z psychoterapeutami i lekarzami, którzy w zależności od trapiącego problemu oraz zaawansowania choroby, pozwolą dobrać odpowiednie metody działań. Wśród zdecydowanej większości pytanych osób pierwszym skojarzeniem na myśl o terapii antyuzależnieniowej, będzie z pewnością cykl regularnych wizyt u specjalisty. Okazuje się jednak, że lepsze efekty może przynieść pobyt z dala od domu i trosk codzienności. U pacjenta zamykającego drzwi gabinetu swojego specjalisty by ponownie udać się do swoich obowiązków, terapia może zająć jeszcze więcej czasu. Dobrym więc rozwiązaniem okazują się kilkutygodniowe wyjazdy do ośrodków, które pozwolą całkowicie oderwać się od dotychczasowego rytmu dnia, natłoku prac i natarczywych myśli. Oczywiście są one możliwe także i w Polsce, niezależnie od tego czy mówimy o prywatnym ich finansowaniu przez pacjenta czy też Narodowy Fundusz Zdrowia.

Według licznych specjalistów, odbycie terapii za granicą otwiera jednak nowe możliwości na powrót do normalnego życia. Otóż będąc w rodzimym kraju, nawet na drugim końcu Polski mamy świadomość, że gdzieś “za plecami” nasza dotychczasowa codzienność może nas dotknąć, że nie mamy wystarczającego dystansu od domu. Terapeutyczny pobyt w prywatnym ośrodku w innym kraju lub nawet i na końcu Europy – w odmiennym klimacie i rytmie dnia – przynosi bardzo pozytywne efekty. Mimo, że musimy liczyć się wyższymi kosztami takiego wyjazdu, warto być świadomym całej gamy plusów, jakie niesie za sobą terapia za granicą w pięknym miejscu.

Terapia uzależnień na Sycylii – mocne strony

Nie bez przyczyny śródziemnomorskie kraje słyną z mocy pozytywnej energii, dobrej, sielskiej atmosfery, słonecznej aury oraz pięknych krajobrazów! Wielokrotnie obserwujemy, że takie otoczenie rewelacyjnie wpływa na nastrój oraz samopoczucie podopiecznych, a dodatkowe metody stosowane przez organizatorów wyjazdu pozwalają na jeszcze lepsze efekty. Mocną stroną pobytu w ciepłym kraju, jest możliwość połączenia profesjonalnej, codziennej terapii ze specjalistami wraz z odpoczynkiem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Sycylijska kraina oferuje cudowne widoki, smakowitą, zdrową kuchnię, bogactwo włoskiej kultury i historii, a także możliwość odbycia niezwykłych aktywności. Terapie uzależnień zlokalizowane poza granicami naszego kraju zwykły zwracać jeszcze większą uwagę na poznawanie lokalnych uroków i atrakcji, a wyprawy trekkingowe, rejsy po ciepłym morzu czy joga na plaży o wschodzie słońca dostarczają niezapomnianych wrażeń. Doskonale wiemy, że odpowiednia dawka promieni słonecznych, pozytywna i jednocześnie odmienna aura autochtonów oraz kontakt z niecodzienną naturą, działają bardzo terapeutycznie.

Warto poświęcić kilka tygodni na ten osobisty i jakże ważny czas. Wyłączenie się od “rodzimych bodźców” oraz świadomość, że przebywa się w niespotykanych na co dzień kulturze i krajobrazach, pozwala na inną pracę ciała i umysłu tak potrzebną podczas walki z nałogiem. Z dobrych stron leczenia w Polsce można skorzystać znacznie częściej, dlatego tym bardziej warto zastanowić się nad pobytem w ośrodku leczenia uzależnień za granicą.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl