“Wszystko jest dla ludzi”, “raz na jakiś czas można spróbować”… znasz to z autopsji? Zwykle tak właśnie zaczyna się uzależnienie od hazardu, które w bardzo szybkim czasie może przynieść tragiczne dla naszego portfela, zdrowia czy rodziny konsekwencje. Gdy już uświadomimy sobie problem, z jakim się borykamy, szansa na nowe życie jest na wyciągnięcie ręki. Na szczęście w dzisiejszych czasach wystarczy wpisać “gdzie najlepsze leczenie od hazardu” w Google i już mamy szereg propozycji wraz z opiniami, które możemy wziąć pod uwagę. Które z nich naprawdę warto rozważyć? Jak rozpoznać profesjonalne i skuteczne leczenie uzależnienia od hazardu? Sprawdź naszą propozycję, jaką jest alternatywna terapia uzależnień na Sycylii!

Kiedy zdecydować się na leczenie uzależnienia od hazardu?

Nawet, gdy w naszej głowie pojawia się myśl “a może powinienem sięgnąć już po profesjonalną pomoc?”, często do ostatniej chwili towarzyszą jej wątpliwości, czy terapia uzależnień to już jedyne rozwiązanie. Mamy dla Ciebie jedną radę – nie ma z tym co zwlekać, bo leczenie uzależnienia od hazardu można rozpocząć na każdym etapie nałogu – niezależnie od tego, czy Twoja sytuacja wydaje Ci się bardzo poważna, czy niekoniecznie. Jeśli trafiłeś tutaj, to już pierwszy krok do sukcesu, bo rozpoczęcie terapii naprawdę nie jest trudne. Trudniejsze jest przebrnięcie przez własne obawy i proces myślowy, który następuje zanim zaczniesz szukać odpowiedniej dla siebie placówki. Jeśli jesteś już na tym etapie, to mamy dobrą wiadomość – najtrudniejsze masz już za sobą.

Jeśli jednak wciąż masz dylemat, kiedy hazard staje się problemem, który należy leczyć, mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

 • hazard staje się poważnym problemem, gdy przestajesz traktować grę za pieniądze jako formę drobnej rozrywki, a zaczynasz czuć nieodpartą potrzebę kontynuowania gry i zwiększenia stawki,
 • gdy tracisz zdolność realnej oceny danej sytuacji,
 • gdy nie możesz oprzeć się emocjom, które towarzyszą grze,
 • gdy musisz poszukiwać nowych źródeł finansowania gry, by kontynuować realizację Twojego celu,
 • gdy stale przekraczasz założoną sobie w myślach granicę,
 • gdy uzależniasz swoje życie od tego, by móc grać,
 • gdy zaczynasz ignorować swoje dotychczasowe życie i odcinać się od najbliższych, pracy, hobby,
 • gdy nie potrafisz wskazać innej rzeczy, która przynosi Ci taki sam poziom radości, jak dalsza gra,
 • gdy musisz okłamywać bliskich,
 • gdy czujesz ciągłą potrzebę “odegrania się”,
 • gdy tracisz kontrolę nad własnymi emocjami oraz gdy towarzyszy Ci ciągłe rozdrażnienie, gniew, być może także żal do samego siebie,
 • gdy ciągle powtarzasz, że z tym skończysz, ale realnie to nie następuje,
 • gdy po prostu czujesz, że nad tym nie panujesz.

Gdzie najlepsze leczenie od hazardu?

Ośrodki leczenia uzależnień nie kojarzą nam się zwykle dobrze – szare, smutne, ponure, pełne zakazów i rygorystycznych zasad, zamknięte… Wydaje nam się, że będziemy się czuli odizolowani, samotni, przygnębieni, przegrani. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej! Czy wiesz, że istnieje terapia uzależnień, która bardziej przypomina urlop w pięknym miejscu, niż to, co zwykle pojawia się w naszych wyobrażeniach? Oczywiście, pobyt w Ośrodku dla Uzależnionych to nie wakacje, a ciężka praca, ale otoczenie, w jakim się znajdujemy podczas leczenia ma ogromny wpływ na jego efekty. Dlatego właśnie powstało Ranczo Salemi na Sycylii, założone przez Polaka Pawła Durakiewicza, który z własnych doświadczeń doskonale zna potrzeby i oczekiwania osób zmagających się z nałogiem.

Jeśli zastanawiasz się zatem, gdzie najlepsze leczenie od hazardu, z pewnością warto sprawdzić Ranczo Salemi. To ośrodek położony w niezwykle malowniczym miejscu, bo na Sycylii, w otoczeniu natury, skąpane w promieniach sycylijskiego słońca. Jednakże nie tylko otaczające go piękno wyróżnia ten ośrodek – prowadzona w nim wielopłaszczyznowa terapia jest naprawdę skuteczna, chociaż ogromnie różni się od terapii w naszym kraju. Program leczenia uzależnienia od hazardu obejmuje tu bowiem nie tylko terapię indywidualną i grupową, ale także zajęcia z jogi, medytacji i ćwiczeń oddechowych. Poza tym, codziennym zajęciom terapeutycznym towarzyszy także Animal Assisted Therapy, czyli terapia z udziałem zwierząt. W dodatku poza standardową terapią, jako zintegrowany jej element traktuje się tu także dodatkowe aktywności w czasie wolnym, takie jak wspólne wycieczki i korzystanie z dobrodziejstw okolicy. Dzięki tak kompleksowej, dwutygodniowej terapii, goście ośrodka mają szansę wypracować naprawdę świetne efekty.

Terapia uzależnień na Sycylii

Jeśli zaintrygowała Cię nasza propozycja, sprawdź koniecznie przykładowy plan dnia w naszym ośrodku, a także zapoznaj się z metodami, z jakich korzystają nasi terapeuci. Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z nami i dopytać o szczegóły. Najlepsze leczenie od hazardu to takie, w czasie którego w maksymalnym stopniu otworzysz się na to, co nowe, a w tak pięknym miejscu, z dala od codziennych trosk, łatwiej jest otworzyć umysł i korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą terapia uzależnień. Jeśli wyjazd na Sycylię wydaje Ci się trudniejszy, niż zapisanie się na leczenie blisko domu, mamy dla Ciebie pocieszenie – organizacja takiego wyjazdu wcale nie jest skomplikowana, a wręcz przeciwnie – może się okazać znacznie szybsza i prostsza niż korzystanie np. z państwowej placówki (ze względu na biurokrację i papierologię). Nasi pracownicy pomagają w organizacji wyjazdu na każdym jej kroku, zatem pozostaje Ci tylko podjąć decyzję i skontaktować się z nami, do czego serdecznie zapraszamy.

Leczenie uzależnień w naszym ośrodku »

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl