Dlaczego leczenie uzależnienia od internetu staje się niemal tak często spotykane jak terapia dla alkoholików? Uzależnienie od internetu, często nazywane siecioholizmem, określane jest plagą XXI wieku. Trudno się temu dziwić – wystarczy spojrzeć na zachowania ludzi na ulicach, na nawyki naszych znajomych czy najbliższych, a także nas samych. Spędzamy większość dnia, wpatrując się w ekrany urządzeń z dostępem do internetu – zwykle po to, by ‘’zabić czas’’ w autobusie, w kolejce, czy w innych miejscach tego typu, ale czasem przekraczamy pewną granicę i nawyk ten przestaje być przez nas kontrolowany. Często ta granica między przyzwyczajeniem do obcowania z siecią, a patologicznym z niej korzystaniem, jest trudna do ustalenia, dlatego uzależnienie od internetu jest jednym z najczęściej lekceważonych uzależnień w dzisiejszych czasach. Dlatego osoby mające ten problem bardzo późno zgłaszają się na leczenie uzależnienia od internetu, a w dodatku jest to tylko niewielki procent wszystkich, którzy tej terapii wymagają.

Kiedy jest potrzebne leczenie uzależnienia od internetu?

Ze względu na wszechobecność sieci i urządzeń z dostępem do internetu, niezwykle trudno określić moment, w którym nasze korzystanie z nich staje się uzależnieniem. Tym bardziej, że wymaga się od nas korzystania z sieci już w szkole podstawowej, a wraz z biegiem czasu, internet staje się nieodłącznym narzędziem naszej pracy, nauki, codzienności. Gdybyśmy mieli zaniechać korzystania z internetu, wielu z nas musiałoby zmienić pracę, zawód, kompletnie się przebranżowić. Nasze życie, zarówno zawodowe, jak i prywatne, toczy się wokół internetu i trudno temu zaprzeczyć. Nie mamy wielkiego wpływu na to, gdyż jest to domeną naszych czasów i absolutnie nie powinniśmy tego demonizować, póki… no właśnie – dopóki nie stanie się to uzależnieniem.

Skoro więc określenie tzw. krytycznego momentu jest takie trudne, jak rozpoznać, czy potrzebna jest mi terapia uzależnienia od internetu? Warto poświęcić chwilę na refleksję, przeanalizować swoją obecną sytuację i zachowania. Możesz zrobić to w łatwy sposób, czytając poniższe stwierdzenia i sprawdzając, z iloma z nich się identyfikujesz.

leczenie uzależnienia od internetu kiedy na terapię

Jeśli zgadzasz się z wieloma z powyższych stwierdzeń, warto rozważyć spotkanie ze specjalistą, którym pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i powrót do codzienności bez ciągłej potrzeby sięgania po telefon czy laptop, bezsensownego “scrollowania”, które często odbiera nam radość z życia i ogromną ilość naszego czasu. Warto zastanowić się, jakie kroki możemy podjąć i gdzie leczyć uzależnienie od internetu.

Jak wygląda leczenie uzależnienia od internetu? Czym charakteryzuje się taka terapia?

Warto wiedzieć, że terapia uzależnienia od internetu przebiega bardzo podobnie jak leczenie uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy hazardu – mimo, iż wydaje nam się, że siecioholizm jest z jakiegoś powodu “mniej szkodliwym nałogiem”, to tak naprawdę nałóg jak każdy inny, który w niemal tak samo destrukcyjny sposób oddziałuje na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Uzależnienie od internetu należy do grupy uzależnień behawioralnych, czyli takich, które polegają na utrwalonym, wielokrotnym powtarzaniem określonej czynności, w celu uzyskania różnego typu stanów emocjonalnych, takich jak np. ulga, szczęście, uczucie zaspokojenia. Dlatego też leczenie uzależnienia od internetu bazuje najczęściej na zrozumieniu motywacji i potrzeb pacjenta, a następnie wspólnego wypracowania narzędzi do tego, by pozbyć się tego nawyku.

Leczenie uzależnienia od internetu nie musi wcale wyglądać tak, jak nam się najczęściej kojarzy – z przykrą, niezwykle przytłaczającą terapią w zamknięciu, w szarym budynku, podczas nudnych i wielogodzinnych rozmów czy zajęć.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie leczyć uzależnienie od internetu proponujemy Ci niezwykle skuteczne rozwiązanie, które jednocześnie nie będzie dla Ciebie przykrym przymusem, ale ciekawym, angażującym i inspirującym wyzwaniem. Ranczo Salemi na Sycylii to Ośrodek Leczenia Uzależnień położony w niesamowicie malowniczym miejscu, który oferuje efektywną alternatywę dla tego, z czym kojarzy nam się “typowa” terapia. Dwutygodniowy pobyt na Sycylii to znakomity sposób na to, by wyjść z nałogu i rozpocząć zupełnie nowe życie. Dlaczego nasza oferta jest taka wyjątkowa i świetnie nadaje się dla pacjentów uzależnionych od internetu? Na czym polega terapia uzależnienia od internetu za granicą, w Ranczo Salemi?

 • Już na wstępie, przebywając w tak pięknym i malowniczym miejscu jak Ranczo Salemi na Sycylii, łatwiej jest zdystansować się od swojej codzienności i spojrzeć na problemy, z jakimi się borykamy, z innej perspektywy. Podczas terapii za granicą, z daleka od naszego domu, łatwiej nam otworzyć głowę na to, co nowe i w pełni korzystać ze wszystkich dobrodziejstw spotkań oraz zajęć terapeutycznych. Dlatego właśnie terapia wyjazdowa, chociaż krótsza niż stacjonarna, bywa od niej dużo bardziej skuteczna.
 • Pobyt w otoczeniu przepięknych krajobrazów, w tak bliskiej relacji z naturą, gdzie niemal przez cały rok świeci dobre dla naszego organizmu i szybszej rekonwalescencji słońce, dużo łatwiej zrobić nam ten pierwszy krok i odłożyć wszelkie urządzenia na bok. Szybciej i łatwiej doceniamy momenty bez telefonu czy laptopa w dłoni i przypominamy sobie o tym, ile cennych rzeczy nam umyka, gdy żyjemy przyklejeni do ekranów.
 • Program terapii uzależnienia od internetu w Ranczo Salemi został zaprojektowany tak, aby każdy dzień przybliżał nas do rozpoczęcia nowego życia bez nałogu. Dlatego dni wypełnione są zajęciami terapeutycznymi grupowymi oraz indywidualnymi, zajęciami z jogi, medytacji oraz kontroli oddechu, a także zajęciami z udziałem zwierząt (Animal Assisted Therapy). W czasie wolnym, po spotkaniach terapeutycznych, organizujemy wiele ciekawych aktywności i wycieczek dla naszych pacjentów, które pozwalają odkryć piękno Sycylii. Wierzymy, że każdy z tych elementów jest kluczem do skuteczności terapii.
 • Nasz program leczenia uzależnienia od internetu wykorzystuje tylko najskuteczniejsze metody terapii, łącząc dobroczynne skutki klasycznej psychoterapii, a także pracy nad ciałem oraz sferą duchową. Więcej o metodach terapii dowiesz się tutaj.
 • Przede wszystkim pobyt w naszym ośrodku to dla naszych pacjentów bardzo przyjemne przeżycie. Po wyjeździe słyszymy często, że czuli się tutaj jak w domu, a rodzinna atmosfera szacunku, wsparcia i bezpieczeństwa pomogła im w szybki i skuteczny sposób pozbyć się nałogów.

Chcę rozpocząć terapię – co muszę zrobić?

Jeśli wiesz już, że terapia uzależnienia od internetu to coś, czego potrzebujesz, ale wciąż masz wątpliwości, jak się na nią zapisać, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy, wszystko wyjaśnimy i pomożemy zorganizować przyjazd do Ranczo Salemi. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już, gdzie chcesz leczyć uzależnienie od internetu. Pamiętaj, że nie masz się czego wstydzić – jeśli tylko czujesz w głębi duszy, że potrzebujesz pomocy, warto po nią sięgnąć, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Niczego nie musisz się obawiać – znakomici, doświadczeni terapeuci, pomogą Ci rozwiązać Twój problem i wyposażą Cię w narzędzia, które pomogą Ci kontynuować tę drogę po wyjeździe z ośrodka.

Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:
Tel: +48 603 241 264
Tel: +39 320 928 66 52
WhatsApp: +48 603 241 264‬‬


  Informacje

  adres: Contrada San Giuseppe Paradiso N. 138/A sns 91018 Salemi , ITALY

  zadzwoń do nas: +48 603 241 264
  WhatsApp:
  +48 603 241 264

  e-mail: kontakt@terapiasycylia.pl